Son Dakika

• No Posts Found

YABAN DOMUZLARI SÖKE’DE ŞEHİR MERKEZİNE İNDİ

İsmail Eravcı
Önceki gün gece aç kalan yaban domuzları Yenikent mahallesi’ne indi. Domuzlar ormanlık alandan inip Yenikent Yapıkent sitesi ve Megakent siteleri arasında bulunan 56. Sokakta dolaşmaya başladılar. Yaban domuzlarını şehir merkezinde ve sokakta gören vatandaşlar hayretler içinde kaldılar.
Yenikent’te şaşkınlık yaratan olay akşam saatlerinde yaşandı. Yapıkent Sitesi ile Megakent siteleri arasındaki 56. sokakta yiyecek arayan yaban domuzlarının oldukça rahat hareket ettikleri belirtildi. Domuzlar bir süre 56. Sokakta dolaştıktan sonra gözlerden kayboldu.
Söke Avcılık ve Atıcılık İhtisas ve Spor Kulübü Başkanı Fevzi Keçeci olayın yadırganmaması gerektiğini belirterek “Önümüzdeki günlerde bu tür olayların daha sık görüleceğini söyleyebilirim. Yaklaşık 1 aydır yaban domuzu sürek avları yapıyoruz. Söke’nin çevresinde çok fazla yaban domuzu var. Söke Ovasında değişik bölgelerde yaptığımız sürek avlarında 20’nin üzerinde yaban domuzu avlıyoruz. Bundan sonra dağlarda yiyecek azaldıkça şehir merkezine daha çok yaban domuzu inecektir. Geceleri değil gündüz şehir merkezine inmeleri hiç kimseyi şaşırtmamalıdır. Bir kez daha söylüyorum. Bölgemizde yaban domuzu popülasyonu çok fazla. Pamuk tarlalarına, mısır tarlalarına çok fazla zarar veriyorlar. Sürek avına gittiğimiz alanlarda yaban domuzunun verdiği zararları açıkça görüyoruz. Bölgede yaban domuzu sıkıntısı var” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.