Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE BELEDİYESİ EMEKLİ İKRAMİYELERİNİ KREDİ ALARAK ÖDEYECEK

Geçtiğimiz aylarda İller Bankası’ndan kredi alarak araç parkını yenileyen Söke Belediyesi şimdi de şimdi de işçi ve memur personelinin  yıl içinde emekli olmak isteyenlere emekli ikramiyelerini ödeyebilmek için İller Bankasından kredi alması Söke Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

Söke Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı dün saat 15.00 de yapıldı. Mazeretleri nedeniyle 3 belediye meclis üyesinin katılmadığı meclis toplantısında 2014 mali yılına ait gelir-gider kesin hesabının plan ve bütçe komisyonuna havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi. Zabıta memuru kadrosu açılması oy birliği ile kabul edilirken, gündemin en önemli maddelerinden biri emekli olanlara ödenecek ikramiyenin İller Bankası’ndan kredi çekerek ödenmesi konusu oldu. Söke Belediyesi Hesap İşleri Müdürü  Hüseyin Batir, emekliliği gelmiş 15 işçi personelin emekliye ayrıldığını belirterek, emekliye ayrılan bu işçi personelin emekli ikramiyelerinin 1 milyon 280 bin TL. olduğunu söyledi.

Söke Belediye Başkanı İller Bankası’ndran alınacak bu kredinin doğruca emekli olmuş personelin hesaplarına iller Bankasınca aktarılacağını söyledi. Söke Belediyesinin bu yıl içinde emekli olacak işçi personele yaklaşık 2 milyon TL. ödeme yapacağı, bununda iller Bankası’ndan alınacak kredi ile ödeme yapılacağı belirtildi. Alınacak kredinin yüzde 12 faizli ve 4 yıl içinde ödeneceği belirtildi. Belediye Başkanı, alınan kredinin 1,5 yılda kendini amorti edeceğini belirterek, daha ucuz işçi çalıştıracaklarını söyledi. Emekliliği gelmiş memurların ise 65 yaşına kadar çalışma haklarının bulunduğu belirtildi.

Bunun yanında Söke Belediyesine bağlı mahalleler bulunan 13 adet taşınmazın 10 yıl süre ile kiraya verilmesi kabul edildi. Enerya Aydın Gaz Dağıtım A,Ş.’nin 2015 yılı doğal gaz dağıtım proğramı kapsamında bölge reğülatör istasyonlarına ilişkin plan değişikliği karara bağlandı. Gündeme ayrıca eklenen mezbaha yapımı, kadeş şehir ziyareti, Yamaç HES projesi , Karina Dalyanı projesi ile ilgili GEKA’ya proje sunumu konusu da gürüşüldü.

AK Parti Belediye Meclis üyesi Ayla Kuru, Futbol sokakta yapılmakta olan alt yapıya doğal gaz boru hatlarının döşenip döşenmediğini sorması üzerine, belediye başkanı, sokak üzerinde doğal gaz hattının döşenmediğini söyledi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.