Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE ÇAYI’NIN PROGRAMA ALINMASI KONUSUNDA NET BİR ŞEY YOK

İsmail Eravcı
Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, dün Söke’deki sivil toplum kuruluşları temsilcilerine çalışmaları ile ilgili bilgiler vererek önümüzdeki günlerde ikinci defa Ankara ziyaretinde bulunacaklarını söyledi. Ankara’ya ikinci gidişlerinde Söke Çayının programa alınıp alınmadığı konusunda net bilgilere sahip olacaklarını söyleyen Tuncel, bu arada Söke’nin doğa gaz haritası ile Ankara’ya gideceklerini söyledi.
Belediye Başkanı Levent Tuncel açıklamasında “Bütün belediyelerde bir sıkıntı var. Ama biz Söke Belediyesi olarak her türlü soruna çözüm bulabilmek için aday olduk. Şu ana kadar yaptığımız şey projeleri hazırlamak, bunların bazıları tadilatla Aydın Büyükşehir Belediyesinden geçecek. Bazı şeylerin hazırlanması zaman istiyor. Ben her şeyin çok çabuk olmasını isterim. Önümüzdeki günlerde güzel şeyler olacak. Bir çok şeyin görüşmesini yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde yine bir Ankara seyahatimiz olacak. Ankara ziyaretinin faydasını küçükte olsa gördük. Söke Çayı temizlenmeye başlandı. Yani en azından bazı makamları harekete geçirme şansımız oldu. Çünkü o çayın içi geçen senede bu sene de perişandı. Evvelki sene de perişandı. Kimse gelipte o çayın içine bir kazma vurmadı. Kepçe getirmedi. Ama ne oldu, bizim Ankara ziyaretimiz oldu. Ondan önce biz DSİ’ye bir çok kez başvurduk. Yetkimiz olmamasına rağmen kendimiz masraf ederek çayın temizlenmesine karar vermiştik. Ona bile engel olundu.
Biz hiçbir şeyin şanında değiliz. Bu güne kadar CHP’den belediye başkanı seçilip de MHP Genel Merkezini ziyaret etmiş tek belediye başkanı yoktur ben hariç. Biz Söke’ye en küçük yardımın olacağını düşündüğümüzde ziyarete gideriz. Biz MHP Genel Merkezine giderek Deniz Depboylu ile görüştük. Siyasette doğru şeyler yapıyorsanız herkes size yardım etmeye çalışıyor. Yardım etmeyen bu memleketin çocuğu değildir bence.
Bu ziyaretimizde bakan ve bakan yardımcıları ile görüşeceğiz. Mahsuplaşmaya gideceğiz. Söke’nin pek çok arsası üzerine devlet okul cami yapmış. Onların envanterini çıkarttık.30 milyon TL tutarında. Biz devlete niye 30 milyonun faizini ödeyelim. Bunu mahsuplaşmak istiyoruz. Devlete olan 15 milyon TL. borcumuzu mahsuplaşmayı düşünüyoruz.
Söke Çayı ile ilgili bakan ve bakan yardımcısı ile görüşeceğiz. AK Partili milletvekili arkadaşlar bazen Söke Çayının bütçesinin hazır olduğunu, programa alındığı yönünde duyumlar alıyoruz ama net bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bunu daha netleştirmek ve bunu programa alınıp bütçeye alınması kapsamında bütün çalışmalarımızı yapacağız.
Doğal gaz ile ilgili de Ankara’da görüşmeler yaptık. Doğal gazla ilgili çok güzel gelişmeler ve çok güzel şeyler söylendi. Bizde doğal gaz ile ilgili Söke’nin haritasını çıkartıyoruz. Bir daha ki gittiğimizde doğal gaz ile ilgili çok ciddi çalışmalarımız olacak. Söke’nin sorunlarının çözümü için çalışıyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.