Son Dakika

• No Posts Found

SANAYİ SİTESİNDE HURDA ARAÇ VE EKİPMANLAR KALDIRILIYOR

İsmail Eravcı
Söke Belediyesi ekipleri sanayi sitesinde geniş çaplı temizlik çalışması başlattı. Sokak temizliklerinin yanı sıra yapılan çalışmada kaldırım ve yol işgallerinin önlenmesi de hedefleniyor. Söke Belediyesi’nin kadın ekibinin yanında zabıta ekiplerinin de destek verdiği kapsamlı çalışma Söke Sanayi Sitesi Kooperatifi işbirliği ile yapılıyor.
Sanayi sitesinin sokaklarında yapılan temizlik çalışması kendini göstermeye başlarken; esnaflar yol kenarı ve kaldırımlarda bulunan işgal durumundaki hurda araç, makine-ekipman ve ürünlerini kaldırmaları konusunda uyarılıyor. Esnafların çalışmaya destek verdikleri görülürken; sanayi sitesinde gerçekleştirilen kapsamlı temizlik çalışması esnaf ve vatandaşlardan tam not aldı.
Sanayi sitesinde hurda araçlar ve ekipmanların gelişigüzel yol ve kaldırımları işgal ettiğine dikkat çeken Söke Belediyesi Saha Ekipleri Koordinatörü Mehmet Ünsal Bakar” Sanayinin içinde daha fazla yeşil alan çalışması, daha fazla temizlik ve ağaçlandırma çalışması yapacağız. Bunun ilk adımını bugün yaptık. Çalışmalarımız Sanayi sitesinde bir hafta, 10 gün boyunca sürecek. Çalışma bittikten sonra ağaç dikilebilecek alanları ağaç dikmemizi söyledi başkanımız. Ağaç dikeceğiz. Yeşillendireceğiz ve daha fazla yeşil alan yaratacağız sanayi sitesinde.
Alt sanayide en büyük sıkıntı hurdacılar. Başkanımızın bilgisi dahilinde anonslar yapılarak hurdaları kaldırıyoruz. Alt sanayide de çalışmalarımız sürecek. 10 gün boyunca buradayız” dedi.
Sanayi sitesinde yaptıkları çalışmadan dolayı Söke Belediyesi’ne teşekkür eden Kooperatif Başkanı Mahmut Basal; Sanayi sitemizin derli toplu olmasını ve dışardan gelen vatandaşların da beğenmelerini istiyoruz. Ara sokaklarda hurda araç ve diğer hurdaların kaldırılmasını istiyoruz. Belediye başkanımızı bu çalışma nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. İnşallah başarılı olacağız. Düzenli şekilde bu işi takip edeceğiz. Bundan sonra artık rast gele yerlere hurda araç, iş makinasının bırakılmamasını istiyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.