Son Dakika

• No Posts Found

SÖKESPOR’A BELEDİYE DESTEKLİ YÖNETİM

İsmail Eravcı
Sökespor’da yönetim krizi dün çözüldü. Başkanlığa Söke Belediye Meclis üyesi Fuat Evren Gül, başkan yardımcılığına yine Söke Belediye Meclis Üyesi Faik Polat getirilirken, yönetimde STK başkanları da yeraldı.
Sökespor’da 1 aydan fazla süren yönetim krizi Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in devreye girmesiyle tatlıya bağlandı. Dün saat 09.30’da Söke Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıda, adeta Söke’de gündemin konusu olan Sökespor’da yönetim krizi çözüldü. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, çağrısı üzerine Söke’nin sivil toplum kuruluşları ve amatör futbol kulüplerinin başkanlarını bir araya getiren bir toplantı düzenledi.
Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel Başkanlığında yapılan toplantıda Söke Belediye Meclisi Spor Komisyonu Üyeleri Faik Polat, Fuat Evren Gül, Egemen Dalgıç ile Meclis Üyesi Mehmet Arif Ceylan da hazır bulundu. Toplantıya; Söke Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ali Özdericioğlu, Borsa Yönetim Kurulu Başkanı A. Nejat Sağel, Söke Ticaret Odası Meclis Başkanı Veysel Kara, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay, Söke Ziraat Odası Meclis Başkanı Hüseyin Akkoyun, SÖGİAD Başkanı Mustafa Korhan Taşkın, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Karataş,Söke’deki esnaf odası başkanlarından Murat Elgin, Ali Öztürk, İbrahim Çallıoğlu, Samed Can, Salih Kılıç ve Mehmet Gül toplantıya katıldı. Yine ilçedeki Spor kulüplerinden Söke Gençlik Spor Kulüp Başkanı Mehmet Üzüm, Söke Gücü Kulüp Başkanı Haluk Akyıldız, Söke İdman Yurdu Kulüp Başkanı Abbas Yöntem, Bağarasıspor Kulüp Başkanı Güven Palamut, Yenidoğanspor Kulüp Başkanı Ragıp Yıldız, 6 Eylül Spor Kulüp Başkanı Mehmet Diken, Söke Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Şakir Gülmez, katılırken, Sökespor Kulüp Başkanı Yusuf Günal toplantıya sonradan katıldı.

Toplantının başında Sökespor’un olağan üstü genel kurulu sürecini ve gelinen noktayı değerlendiren Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel “Olağanüstü genel kurulda yapılan konuşmalarda Sökespor’un cenazesinden söz edilerek eleştirildi. Ama kimse bize yönetimini hazırlayıp destek istemeye gelmedi. Sökespor’un sahipsiz kalmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Sökespor sahipsiz kalmaz demiştik, bunun için hep beraber buradayız. Söke Belediyesi bugüne kadar Sökespor’a her zaman destek olmuş, bizlerde destek olacağımızı her zaman söyledik. Fakat hiçbir arkadaş yönetime talip olmayınca bir yol haritası çizelim. Sizlerinde fikirlerini alarak ne yapacağımıza karar verelim. Ondan sonrada yolumuza devam edelim. Lige katılmak için son müracaat günü yarın (bugün). Bunu bugün bir karara bağlayalım. Daha doğrusu öyle yada böyle biz yolumuza devam edeceğiz. Sizlerin güzel fikirleri bizim için bir rehber olacak.” dedi.
Ortada bir adayın olmadığını, sadece piyasada isimlerin dolaştığını söyleyen Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel “Ben Sökespor başkanı olacak kişiden çok çalışacağımın sözünü verdim. Sökespor’a yardım yapabilecek kuruluşlara bizzat Sökespor başkanı ile ziyaret edip destek isteyeceğimi ve sıkıntılı olan bu seneyi aşabilme adına her türlü yardımı yapma sözü verdim. Bu sözü vermemize rağmen bazı arkadaşlar bizim kadomuz hazır, işte 1,5 milyon TL. paramız var, başkan bizi çağırsın gibi sözlerle muhabbet ettiler, bu sözlerde bize geldi. Ama kendileri gelip aday olduklarını söylemeleri lazım. Ekibini tanıtması, planlarını söylemesi gerekir ki biz ondan sonra Sökespor için ne yapabilirize bakmamız lazım. Ama birileri başkan bizi çağırsın diyorlar. Yarın sıkıştıklarında da her şeyi bize mal edeceklerini anlıyorum. Bir tanesinin ben adayım dediğini duymadım. Ama gittiler Sökespor konfresinde şov yaptılar. Biz Sökesporun ölmesine izin vermeyiz” dedi.
Toplantıda öncelikli olarak Sökespor’un yeni yönetiminin oluşturulması gerekliği üzerine varılan fikir birliğinin ardından, yönetimde yer alabilecek isimler üzerinde konuşulmaya başlandı. Söke Belediye Meclisi’nin genç üyelerinden Fuat Evren Gül’ün Sökespor Kulüp Başkanı olması yönünde ortak karar alınırken, kulüp başkan yardımcılığına yine belediye meclisinin genç meclis üyesi Faik Polat getirildi. Oda ve STK temsilcilerinden de Söke Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Karataş, Söke Ticaret Odası Meclis Başkanı Veysel Kara, Söke Ziraat Odası Meclis Başkanı Hüseyin Akkoyun, SÖGİAD Başkanı Mustafa Koray Taşkın ve Musa Karaçolak’tan oluşan Sökespor yeni yönetimi, toplantıda belirlenmiş oldu.
Toplantıda yer alan Kulüp Başkanları ve STK’ların başkanları ellerinden gelen desteği vererek, Sökespor’un başarısı için çalışacaklarını belirttiler.
Sökespor Başkanlığına getirilen Fuat Evren Gül yaptığı ilk açıklamada; “Biz gençler olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. Yönetimde makam mevki sahibi, hem ticari hem de sportif anlamda önemli isimler var. Onlarla birlikte, Sökelilerin desteği ile Sökemiz ve Sökespor’un yüzünü kara çıkarmadan, başımız dik bir şekilde, en iyi niyetle yapacağız. Toplantıda böyle bir karar çıktı, başımızın üstüne. Ama şunu yineliyorum, Sökespor’un başarısı için herkesin desteği gerekiyor. Sökespor’un sahipsiz kalma riski vardı. Ama böyle bir şey olmayacak. Elimizden geleni yapacağız” dedi.
Başkan yardımcılığına getirilen Faik Polat konunun toplantı öncesi konuşulmadığını belirterek “Bunu değerlendireceğiz. Bu kesin karar değil. İsimler şu anda geçti. Benim sonuçta bulunduğum yere hizmet etmem gerekir. Verimli olmam lazım, işlevsellik olması lazım. O yüzden biz çalışma yapacağız. Benimde sporla ilgili bir takım düşüncelerim var. Bunlarla ilgili tekrar bir değerlendirme yapacağım” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.