Son Dakika

• No Posts Found

SÖKESPOR’UN BAL’A KATILMASI KESİNLEŞİRKEN, BİR TARAFTAN DA KONGRE HAZIRLIKLARINA BAŞLANDI

İsmail Eravcı
Günlerdir ligde kalabilmesi için gerekli paranın yatırılmaması ihtimaliyle karşı karşıya kalan Sökespor’da ortaya çıkan kriz, Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in devreye girmesiyle aşılırken, yeni yönetimin göreve başlayabilmesi için de kongre hazırlıklarına başlandı.
Sökespor’un Bölgesel Amatör Lig (BAL)’de mücadele etmeye devam edebilmesi için Futbol Federasyonu’na yatırılması gereken meblağ, banka hesabına dün yatırılırken 19 Ağustos tarihinde yapılacak olan olağanüstü kongrede, Fuat Evren Gül ve yönetimi resmen göreve başlayacak.
Sökespor Kulübü’nün yeni başkanı Evren Gül beraberinde mevcut başkan Yusuf Günal ve yeni yönetici Musa Karaçolak ile dün banka şubelerinden gerekli işlemleri yaptı. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in talimatıyla Söke Belediyesi’nden temin edilen 22 Bin Liralık meblağ, dün Sökespor yatkilileri tarafından Federasyonun hesabına yatırıldı.
Sökespor şu andan itibaren resmen BAL’nde diyerek sözlerine başlayan Yusuf Günal; “Belediye Başkanımız Levent Tuncel söz verdiği gibi parayı hesabımıza gönderdi. Bizde yeni başkan arkadaşımız Evren Gül ile birlikte 2019-2020 sezonu için parayı yatırdık. Artık iş transferler ve sezonun açılmasını beklemekte. Hayırlı olsun” dedi.
Sökespor’un yeni Başkanı Fuat Evren Gül ise; “Sayın Belediye Başkanımız Levent Tuncel gerekli olan 22 Bin Lira paranın çıkışı için talimat verdi. Aldık, yatırdık. Önümüzdeki süreçte ilk olarak hocamızı bulup, anlaşıp ardından etrafımızda ne kadar Söke’nin çocuğu genç, bizi üzmeyecek, yüreği ile oynayacak kardeşlerimizi toplayacağız. Belki mütevazi bütçelerle, mütevazi bir takım kuracağız ancak amaçlarımız büyük olacak ve Söke’nin büyük ismine yakışır olacak. Herkesin desteklerine ihtiyacımız var. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu arada olağanüstü kongrede yapacağız. 19 Ağustos Pazartesi günü yapacağımız kongreye tüm Sökespor taraftarına davet ediyoruz. Bu kongre önemli. Sökelileri bekliyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.