Son Dakika

• No Posts Found

SÖGİAD’IN MERKEZ BİNASI KEMALPAŞA MAHALLESİ’NDE OLACAK

İsmail Eravcı
Söke Genç İş İnsanları Derneği geçtiğimiz cumartesi günü genel üye toplantısını gerçekleştirdi. Söke Belediyesi İstasyon Lima Resteurant’da kahvaltılı olarak düzenlenen toplantıda, iki yeni üyeye rozetleri takılırken, toplantının basına açık bölümünde konuşan dernek başkanı Mustafa Koray Taşkın, dalgıç evi projesinde sıkıntı olmadığını belirterek, derneğin ana binasını Kemalpaşa Mahallesine taşımayı planladıklarını söyledi. Bu arada derneğe üye olan Ali Karabıyık ve İsmail Semerci’ye rozetleri takıldı.
Dernek başkanı Mustafa Koray Taşkın yaptığı açış konuşmasında “Fuar organizasyonları ve Kemalpaşa evleri olmak üzere emek harcamaktayız. Sizlerden aldığımız her güç ile katıldığımız platformda derneğimizi en iyi şekilde temsil ediyoruz. Gündemimiz yoğun. Burada derneğimize yeni katılan üyelere rozet taktimi yapacağız. Önümüzdeki hafta 24 temmuz basın bayramı. Basın mensubu arkadaşlarımızın bayramlarını şimdiden kutluyor, başarılar diliyorum. Bu arada eski başkanlarımızdan Mehmet Yabancı’da Aydın SMMMO Söke temsilciliğine seçilmesi nedeniyle kendilerini kutluyoruz” dedi.
Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Mustafa Koray Taşkın, Kemalpaşa Mahallesindeki dalgıç evi ile ilgili yaptığı açıklamada “Problem yok. Söke Belediyesi de en az bizim kadar o bölgenin hareketlenmesini istiyorlar. Kemalpaşa Mahallesinde her hangi bir yeri için çünkü basına kapalı olarak yapılacak toplantıda karar vereceğiz. Belki başka bir yer olacak ama yine Kemalpaşa Mahallesinde olacak. Bununla ilgili bilgiyi konu netleştikten sonra vereceğiz. Ama hiçbir problemimiz yok. SÖGİAD olarak Kemalpaşa Mahallemizde her hangi bir evde merkez binamız olarak geçecek. Bunda hiçbir sıkıntı yok. Dalgıç evi iptal olmadı, sıkıntı yok, orası bize tahsis edildi. Proje tadilatları ve süreçle ilgili birkaç sıkıntı var. Bunlar netleşmediği için paylaşmıyorum. Önümüzdeki günlerde netleşir. Bugün burada esas toplanmamızın konusu fuar organizasyonu hem de Kemalpaşa evleri ile ilgili bir karar vermek. Yönetim olarak riski üyelerimizle paylaşmayı hedefledik. Belediyemiz, başkan ve başkan yardımcılarımız en az bizim kadar hevesliler. Net bilgi için bir hafta – 10 gün daha bekleyelim” şeklinde konuştu.
Ülkenin içinde olan durumunun belli olduğunu söyleyen Mustafa Korhan Taşkın “Ödemelerimizi yapabilmeye çalışıyoruz. Zaten yatırımlar yok denecek kadar azaldı. Çok elzem işler dışında yatırım yapan arkadaşımız olmuyor. İyiye gitmesini bekliyoruz, Söke’de inşaat şu anda gayet sıkıntılı. İşadamları olarak çok rahat olduğumuzu söyleyemeyiz . Geçmiş günleri arıyoruz. İşadamlarının rahat olmaması bütün her şeyi etkiliyor. Nasıl etkiliyor? Önümüzde bir Sökespor örneği var. İşadamları rahat olsa Sökespor bu aşamaya gelmez. Bütçeden kısarak ticaretimizi çevirmeye çalışıyoruz. Şu an çok iyi gittiğine ben kendi şahsıma söyleyemiyorum. İyi olacak demekten başka çaremiz yok” dedi.
STK başkanları ile yapılan toplantıda kurulması planlanan komisyonun çalışmalara başlamadığını söyleyen M. Koray Taşkın “önümüzdeki hafta tekrar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Başkanı Refik Karataş’ın başkanlığında toplanıp bir komisyon oluşturulacak. Muhtemelen Dekan’ın programı ile ilgili bir sıkıntı var. Hızlanacağız” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.