Son Dakika

• No Posts Found

SÖKEGÜCÜ BAYRAM SONRASI SAHAYA İNİYOR

İsmail Eravcı
Sökegücüspor Kulübü Başkanı Haluk Akyıldız, Sökegücü olarak kurban Bayramından sonra sahaya ineceklerini belirterek, geçen yıl olduğu gibi bu yılda hedeflerinin hem grup, hem de İl şampiyonluğunu kazanarak Türkiye Şampiyonasına katılmak olduğunu söyledi. Sökegücü olarak hedeflerinin Söke’de gençleri futbol alanında en iyi şekilde yetiştirmek olduğunu dile getiren Akyaldız, bu yılda yine mümkün olduğunca fazla kategoride liglere katılmak olduğunu söyledi.
Haluk Akyaldız bu yılda en büyük sıkıntılarının antrenman sahası olduğunu belirterek “Söke’de şu anda 10’un üzerinde futbol branşında takım faaliyet gösteriyor. 10 takım için tek bir antrenman sahası var. Söke Şehir Stadyumunun Sökespor’a tahsis edildiği düşünüldüğünde geriye kalan 10 takım hem antrenmanlarını hem de maçlarını tek bir sahada yapacak demektir. Yani yine bize yıl boyunca curcunalı bir antrenman bekliyor. Aynı anda 4 takımın antrenman yaptığı bir saha düşünün. Çift kale maç bile yapamıyoruz. Sahanın çeyrek bölümünde kısa koşu ve topla çalışma yapıyoruz. Ben bizzat Söke Belediye Başkanımıza da söyledim. Acil olarak 2-3 tane daha sahaya ihtiyaç var. Bir demiyorum, birden fazla sahaya ihtiyaç var. Bizim en büyük sıkıntımız bu. 10 futbol kulübü, okullar tek sahada çalışma yapmak durumunda. Hafta sonları Söke yan sahada 4 maçın oynandığı günler oluyor. Söke çevre il ve ilçelere göre en az futbol stadına sahip ilçe. Söke’de yeterli futbol sahaları olursa milli takımlara kadar oyuncular yükselebilir.
Bu sezon hemen hemen her kategoride liglere katılmak istiyoruz. Bazı kategorilerde şampiyonluğun en büyük adayıyız. Sezona en iyi şekilde hazırlanmak için çalışacağız” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.