Son Dakika

• No Posts Found

SÖKESPOR’DA OYUNCU TARAMALARI BAŞLADI

İsmail Eravcı
Söke Şehir Stadı’nda önceki gün akşam saatlerinde başlayan taramalara, Sökespor’un Kurban Bayramı sonrası yapılacak olağanüstü genel kurulunda başkan seçilmesi beklenen Fuat Evren Gül, antrenör İhsan İdikut, yardımcı antrenörler Duran Kaplan, Nail Kılıçarslan ve ilçedeki diğer kulüplerin çalıştırıcıları ve başkanları katıldı.
Tarama öncesinde açıklamalarda bulunan Sökespor Başkan adayı Fuat Evren Gül, öncelikli hedeflerinin her maçı kazanmak için çıkan bir takım yaratmak olduğunu söyledi. Sökespor’un içinde bulunduğu sıkıntılara ve kısıtlı bütçesine rağmen umut verici gelişmeler kaydettiklerini belirten Gül, “Bizim hedefimiz her maçı kazanmak için çıkmak olacak. Biz sezona başlarken istediği kadar kısıtlı bir bütçemiz olsun, istediği kadar sıkıntılarımız olsun biz her maça kazanmak için çıkacağız. Buna göre de bir takım kuruyoruz. Hocamızın daha önceden çalıştığı veya tanıdığı oyuncular var. Biz onların içinden bizim bütçemizi sarsmayacak, bizim kriterlerimize uygun olanlarını ön planda tuttuk. Bunların içinden 6-7 futbolcuyla prensipte anlaştık. Bunlar bugün yarın gelecekler. Bunlarla beraber Sökemizin gençlerinden ve Sökemizde hala oynayan ve çevrede oynayan oyunculardan yine bizi bütçe olarak zorlamayacak futbolculardan getireceğiz. Sökemizin çocuğuna sahip çıkacağız. Bugün yapacağımız seçmelerin ardından birkaç takviye ile mücadeleci, gözü hep yukarıda olan ama büyük konuşmayan bir takım olacağız.” dedi.

İDİKUT, “ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ
LİGDE KALMAK OLACAK”
Sökespor’un teknik direktörlüğüne getirilen İhsan İdikut da, Sökespor olarak bu sezon ki hedeflerinin öncelikli olarak ligde kalmak olduğunu belirtti. Şu ana kadar 20’ye yakın dışarıda oynayan Sökeli oyuncu ile yaptıkları görüşmelerin olumlu geçtiğini kaydeden İdikut, “Sökespor’da şu anda futbolcu yok, çok boşluğumuz var, hepsini sıfırdan tamamlamaya çalışıyoruz. Bazı imkansızlıklardan dolayı dışarıdan öyle büyük transferler yapamıyoruz. Kendi bünyemizden, kendi tanıdığımız futbolcularla, uygun fiyatlarla, takımın bünyesine uygun, hem karakterli, hem şahsiyetli çocukları buraya kazandırmaya çalışıyoruz. Bunun yanında 3 gün süreyle de seçme yaparak, buradan çıkacak birkaç çocuğumuzu da kendi çocuklarımızla beraber buraya katmak istiyoruz. Yani burası yarın disiplinli, saygılı ve ölçülü bir takım olmalı. İlle şampiyon olacağım diye büyük paralar harcamaya gerek yok. Ama bu takımın düşüşe geçmesini de zaten ben kendi kariyerim olarak izin veremem. Hep beraber bu takımın iyi olması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. 20 kişiye yakın dışarıda oynayan çocuklarımız onları aldık. Kendi çocuklarımızı topladık. Bunların içinden karma bir ekip yapacağız. Hedefimiz bu takımın önce ligde kalması. Ama yine de derece yaparsak bu bizim için büyük bir kazanç olur.” şeklinde konuştu.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.