Son Dakika

• No Posts Found

3. TARIM ŞURASI HAKKINDA AÇIKLAMA

İsmail Eravcı
Söke Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 15 yıl sonra düzenlenmesine karar verilen 3. Tarım Şurası ile tarımsal desteklemelerin etkin bir şekilde yönetilmesi, piyasaların düzenlenmesi, orman ve mera yönetimi ve tabiatın korunmasına ilişkin stratejilerin oluşturulmasının hedeflendiği belirtildi.
Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zeki Berhuni konuyla ilgili bilgi vererek “Bakanlığımızca; 15 yıl aradan sonra “III. Tarım Şurası”nın düzenlenmesine karar verilmiştir.
Şura ile; bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretiminin geliştirilmesi, gıda üretimi, güvenliği ve güvenilirliğinin temini, kırsal kalkınma, toprak, su kaynakları ve biyo-çeşitliliğin korunması ile bu kaynakların sürdürülebilir kullanımı, çiftçinin örgütlenmesi ve bilinçlendirilmesi, tarımsal ve hayvansal üretimin planlanması, tarımsal desteklemelerin etkin bir şekilde yönetilmesi, piyasaların düzenlenmesi, orman ve mera yönetimi, tabiatın korunmasına ilişkin stratejiler oluşturulması hedeflenmektedir.
Ülkemiz tarımındaki problemlerin teşhisi, çözümü ve yol haritasının belirlenmesi için birlikten kuvvet, birlikten bereket doğar sözü ile hareket ederek tüm sektör paydaşlarının görüş ve düşüncelerini http://sura.tarımorman.gov.tr adresi üzerinden paylaşmaları şurayı daha anlamlı ve değerli hale getirecektir. Katkı bekliyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.