Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE YENİ MÜFTÜSÜ GÖREVE BAŞLADI

İsmail Eravcı
Söke müftüsü Ahmet Yayla’nın Balıkesir’in Edremit İlçesine tayininin çıkmasından sonra Söke’ye atanan yeni müftü hafta başında Söke’deki görevine başladı. Yaklaşık 5 yıldır Milas Müftülüğü görevinde bulunan Ali Saim Doğru, Söke’de görev yapmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi. Ali Saim Doğru, kendisinin aslen Afyon Bolvadin ilçesinden olduğunu söyledi.
Söke Müftüsü Ali Saim Doğru gazeteniz Yeni Söke’ye açıklamalarda bulunarak “Söke’ye daha yeni geldim. Dolayısıyla benim tayin istediğim birkaç yerden birisi Söke’ydi. Diyanet İşleri Başkanlığımız da Söke’yi uygun gördü. Bu hafta itibariyle görevime başladım. Allahütaala mahcup etmesin, hayırla görev yapmayı, Sökeli kardeşlerimize hayırla hizmet etmeyi nasip eylesin bizlere. Güzel bir memleket. Milas’tan Söke’ye geldim. Söke ile Milas komşu ilçeler. Şu anda çok fazla gezme görme imkanım olmadı ama memleketimizin her tarafı cennetin bir köşesi. Burası da bir köşesi. Onun için insanların olduğu yerde her şey güzeldir. Siz güzelseniz, siz iyiyseniz ve kalbiniz temizse, gözünüz güzel bakıyorsa, kalbiniz insanlara serehat eder. Tekrar rabbimden niyaz ediyorum, hayırlıca buralarda hizmet etmeyi bizlere nasip eylesin” dedi.
Daha önce Söke’ye gezme bahanesiyle gelmediğini söyleyen Ali Saim Doğru “Söke’nin içini teşkilatlı olarak görmedim ama çok defa içinden gelip geçtim. Sökenin içini tam bilmiyorum ama güzel bir yer olduğunu biliyorum. Demek ki gezmek için değil görev yapmak için Söke’ye geldim” dedi.
51 yaşındaki Söke Müftüsü Ali Saim Doğru, 1993 yılında İlahiyat Fakültesinden mezun olduğu ve 1997 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’nca açılan müftülük sınavlarında başarılı olarak Bingöl ili Yayladere ilçesi’ne ilçe Müftülüsü olarak atandı. 02 Kasım 1998 tarihinde adı geçen ilçede göreve başladı. Daha sonra da kısa süreli geçici görevlendirme ile Bingöl Karlıova İlçe Müftüsü, Bingöl İl Müftü Yardımcısı, Bingöl Genç İlçe Müftüsü görevlerini vekaleten yürüttü. 08 Kasım 1999-08 Ekim 2002 tarihleri arasında Genç İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 21 Ekim 2002 tarihinden itibaren de Burdur İli Ağlasun İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. Doğru daha sonra Eskişehir Çifteler İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. Son olarak Milas Müftüsü olarak görev aldı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.