Son Dakika

• No Posts Found

İŞLETME FAKÜLTESİYİZ AMA FAKÜLTEMİZDE İŞLETME VE FİNANS BÖLÜMLERİ YOK

İsmail Eravcı
ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç geçtiğimiz günlerde Söke’deki sivil toplum kuruluşları ile yaptıkları toplantıda Söke İşletme Fakültesine açılabilecek bölümlerin değerlendirilmesi yapıldığını belirterek, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e 10 bölümlük bir liste sunduklarını söyledi. Açılması öncelikli bölümler arasında İşletme Bölümü ve Finans bölümlerinin de bulunduğu bilgisi verildi.

ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç yaptığı açıklamada “İki tane sivil toplum kuruluşları ile toplantı gerçekleştirdik. Birisi basına açık, diğeri basına kapalıydı. İki toplantı süresi zarfında biz Söke’de hangi bölümler açılmalı konusu üzerinde çalıştık. Bunu yaparken Söke İşletme Fakültesinde bizim bölümlerimize uygun, uyumlu, yine bizim civarımızdaki diğer fakülteler ve Meslek Yüksekokulları uyumlu, aynı zamanda en çok rağbet gören bölümleri eledik. Birkaç süzgeçten geçirdik ve toplam 20 kadar bir bölümü hocanın önüne götürdük. Ama onun öncesinde Söke’de yaptığımız toplantıda 20 bölümün 10’a kadar indirilmesi konusunda mutabık kaldık. Bu listeyi Rektör hocamıza verdik. Hocamız bir komisyon kurulacağını, tek bir gözle değil hepimizin üzerinde mutabık kalacağı ve hakikaten öğrenci bulabileceğimiz bölümleri tercih edeceğiz. Aslında biz çevredeki üniversitelerle, fakültelerle rekabet içindeyiz. Burada avantaj sağlayan yeni bölümler açacağız. Kısa vadede en çok önümüzü açacak şey yeni bölümlerin açılması olacak. Bu bölümlerin hangileri olacağını bizim verdiğimiz rapor üzerinden komisyon karar verecek.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi konusunda da Rektör hocam Söke’ye geldiğinde söylemişti. Önümüzdeki dönem için Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin açılacağını belirtmişti. Söke’de verdiği sözleri tekrarladı. Oranın açılması için bir öğretim görevlisi kadrosuna ihtiyaç var. Hocamız bunu tekrarladı. Toplantımız verimli ve güzel geçti” dedi.

Gazeteniz Yeni Söke Muhabirinin Söke İşletme Fakültesine açılması planlanan bölümlerin neler olabileceği konusundaki sorusu üzerine Dekan Prof. Dr. Fatma Neval Genç “Kafa karışıklığına neden olmak istemem ama biz İşletme Fakültesiyiz, bizde işletme bölümü yok. Öncelikle bunu açmak zorundayız. Finans bölümü yok, bunu açmak zorundayız. Öncelikle bizim kendi fakültemizle ilgili bölümleri açacağız” dedi.
Kontenjanları doldurduklarını söyleyen Dekan Prof. Dr. Fatma Neval Genç “Bir iki kişi boşluğumuz var. Onun haricinde kontenjanlarımız doldu. Bizim için memnuniyet verici. Yatay geçişleri bu hafta alıyoruz. Ek kontenjanları yeni almaya başlayacağız”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.