Son Dakika

• No Posts Found

ENGELLİ RAMPALARI YAPILMAYACAK MI?

İSMAİL ERAVCI
Söke Tren Garı Restorasyon çalışmalarının sonuna yaklaşıldığı şu günlerde yapılan çalışmalardaki eksikliklerde vatandaşların dikkatlerinden kaçmıyor. Bunlardan birisi Tren Garı ile Çarşamba Pazar yeri arasına yapılan zeminden yüksek olan kaldırıma benzeyen yol. Vatandaşlar zeminden yüksekte yapılan yolun 4 ayak merdiveni bulunurken, buradan engelli araçları ile inip çıkmanın zor olduğunu belirterek, engellilerin düşünülmediğini dile getirdiler.
Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Söke Tren Garı Restorasyon çalışmasında sona yaklaşıldı. Bölge mezbelelikten kurtuldu. Bölge her geçen gün güzelleşiyor. Binalar yenilendi, çevre düzenlemesi yapıldı. Yapılan en güzel yerlerden birisi de Tren Garı ile Çarşamba pazarı arasındaki yer. Burası raylardan ayrılarak yüksekte bir yol yapıldı. Yoldan yürümek için öncelikle 4 basamaklı bir merdiveni çıkmak gerekiyor. Yolun hem girişinde hem de çıkışında merdivenleri kullanmak durumundayız. Ancak buradan yürümek için herkes sağlıklı değil. Engellilerde var. Engelli araçları ile bu insanlar buradan nasıl çıkacaklar. Milyonlarca TL maliyetli bir restorasyon yapılıyor. Küçük bir ayrıntı gözden kaçıyor. Üstelik yapılan bu yola en fazla ihtiyacı olanlarda engelliler. Buraya engelli rampası yapmak o kadar mı zor anlamadık.
İşin bir başka boyutu Çarşamba günleri Atatürk Mahallesi ve Konak Mahallesinden vatandaşlar ellerinde Pazar arabaları ile pazara gidiyorlar. Dönüşte Pazar arabaları dolu şekilde dönüyorlar. Vatandaşlar Pazar arabalarını merdivenlerden çıkarmak için zorlanıyorlar. Özellikle hanımlar zor durumda kalıyor. Burada engelli rampası olsa hem engelliler kullanacak hem de bayanlar Pazar arabalarını sıkıntısız bu engelli rampalarından çıkarıp indirebilecekler. İlgililerin bu konuyu dikkate almalarını istiyoruz. Restorasyon tamamlanmadan merdivenlerin yanına engelli rampaları da yapmalarını istiyoruz. Böylece hem engelliler hem de pazara gidip gelen bayanlar sıkıntı yaşamayacak” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.