Son Dakika

• No Posts Found

“HEDEFİMİZ SÖKE’YE KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİ KAZANDIRMAK”

İsmail Eravcı
Söke’nin görselliğinin yanı sıra insan yaşamında riskleri en aza indiren yatırımlarda yapma konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, ilçeye bir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi kazandırmak için çalışmaların sonuna geldiklerini söyledi. Bunun için arsanın hazır olduğunu söyledi.
Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi çevresinde görselliğe önem verecek çalışmalar yapacaklarını belirterek “ Yenikent’den Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesine giden bir yol var. Bu yol üzerinde istinat duvarı gibi bir yer var. Yani arada taş örgü duvar var. Yol ikiye ayrılmış durumda. Burası Yenikent’den hastaneye giden yol. Yeni yapılan sitenin önünde. O yol 3- 4 parçaya ayrılıyor. İkili yol ayrımının haricinde, başka bir yol ayıran bir bölüm daha var. Orada taş duvarla ayrılmış bölüm var. Ondan sonra da betonarme bir bölüm var yolu ayıran. Şimdi boydan boya duvarlar ve o duvarların üzerinde Söke’nin efelerini, pamuğunu, incirini anlatan görsellikler yapmayı planlıyoruz. Çok da güzel olur diye düşünüyorum. Bunlar da bir fikir bunları da halkın görüşlerine sunacağız ve onay alacağımızı düşünüyorum” dedi.
Seçim döneminde seçim kitapçıklarında yer almayan başka bir projelerinin daha gündem de olduğunu söyleyen Başkan Levent Tuncel “Biz Hastanenin oraya bir tane otopark yapmak istiyoruz. Çünkü hastanenin orada otopark sorun. Başka bir şey daha var. Hastanenin karşısındaki arsa bizim. Hastanenin giriş kapısının yan tarafında börekçinin olduğu yerin yan tarafında iki tane büyük arsa var. O arsalarda Söke Belediyesi’nin. Şimdi hastanenin karşısındaki yere eğer yapabilirsek bir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapmak. Bu da benim Söke’de eksik olarak gördüğüm bir durum. Bunun yapılabilirliğini araştırıyoruz ve yapabileceğimizi düşünüyorum. Biz bunların üzerinde çalışıyoruz. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi üzerinde çalışıyoruz. Amacımız doğumdan sonra ilk müdahalelerin yapılabildiği bir hastane kurmak.
Arsa üzerine biz inşaatı yapacağız, hastane kurmak isteyen birileri ile anlaşacağız. Benim düşündüğüm projeyi alacağız ve projeye göre yapıp binayı hastane yapmak isteyen yatırımcıya kiraya vereceğiz. Biz orada 4-5 katlı kocaman bir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi adı altında bir yatırım yapacağız. Söke’nin böyle bir tesise ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Şimdi bu söylediklerimi birileri çıkacak diyecekler ki bu belediyenin görev alanına girmiyor diyecekler. Doğru belediyenin görev alanına girmiyor. Ama hastaneyi biz belediye olarak yapmayacağız. Biz inşaatı yani iş merkezini yapıp devredeceğiz. Proje zaten Kadın Doğum ve Çocuk hastanesine uygun olacak. Biz hastane yatırımı yapacak firma ile projeyi birlikte hazırlayacağız. İçinin kaba inşaatı bitince kiraya vereceğiz. İçinin ince işini kendileri yapacak
Makinalarını kendileri getirecek yerleştirecek. Teknik olarak biz böyle bir hastanenin iç yapısını nasıl olması gerektiğini bilemeyiz. Biz sadece yatırım yapacak arkadaşlarla inşaatında olması gereken proje gibi yapılmasını sağlarız. Sonra anahtarı teslim ederiz. Kiralamış oluruz. Söke Belediyesine gelir olur hem de Söke’ye hastane kazandırmış oluruz. Ben bu konuyu çok önemsiyorum. Çünkü bazen doğum esnasında çok ciddi riskler yaşanıyor. Doğumdan sonra o bebekler çok büyük riskler yaşıyor. Yani bu riskleri asgariye indirmek için ne gerekiyorsa onun da yapılmasını isterim. Bunları yaparken de yine toplumun görüşlerini almak lazım. Bu da benim fikrim. Toplum olurunu aldıktan sonra biz bu işlere kalkışacağız” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.