Son Dakika

• No Posts Found

KUŞADASI 2019 RAMADA TENİS TURNUVASI BİTTİ

Muzaffer Yavaşoğlu
Deniz İşitme Kuşadası-Söke-Didim, Deniz Optik ve Medikal Sponsorluğunda gerçekleştirilen turnuva çekişmeli maçlara sahne oldu.
Kuşadasında 14 gün süren Ramada Cup Tenis Turnuvası sona ererken, tenisçilerin mücadelesi nefes kesti. Toplam 36 sporcunun 2 hafta boyunca mücadele ettiği Kuşadası Ramada Tenis Turnuvası güzel görüntülere sahne oldu. Kuşadası Ramada Otel’in iki adet sert kortunda gerçekleşen yaz turnuvası 2 ana tablodan oluştu.
Yenenler ve Consulation adlı iki tablodan oluşan turnuvayı Consulation tablosunu eski milli futbolcu İsmet TAŞDEMİR finalde Samsun Spor eski çalıştırıcısı Hakan DOLUTAŞ’ı yenerek kupasını aldı. Yenenler tablosunda ise final maçında Tenis antrenörü beden eğitimi öğretmeni Orhan İNCEOĞLU, +15’de Türkiye’nin Başarılı oyuncularından Yiğit DOLUTAŞ’ı yendi.
Turnuva sponsorları Deniz İşitme Merkezleri Kuşadası-Söke-Didim,Deniz Optik ve Deniz Medikal sahibi Ali ALAGÖZ kazananlara kupalarını takdim etti. Katılımın her geçen gün arttığı bilgisi verildi. Tenis sporunun bölgede yaygınlaştırılması için bu tür turnuvaların önemli olduğu belirtildi.
Turnuva direktörü tenis antrenörü Mehmet OSKAN tenisin bölgemizde çok yaygın olmadığını belirterek bu tür sporlarda çevik, hızlı olmanın yanında dikkat ve konsantrasyon önemli olduğunu vurguladı. Böyle sporlar gençleri uyuşturucu ve benzeri kötü alışkanlıklardan korur. Bizde tenisi bölgede yaygınlaştırmaya çalışıyoruz ”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.