Son Dakika

• No Posts Found

DÜZENLEME YAPILMASI İSTENİYOR

İSMAİL ERAVCI
Söke Fevzipaşa Mahallesi Kayas Caddesi üzerinde bulunan hastane kavşağında düzenleme yapılması isteniyor. Söke şehir merkezinde en fazla trafik kazasının Faik Kocagöz Caddesi ile Kayas Caddesi’nin birleştiği kavşakta meydana geldiğini söyleyen çevre sakinleri burada bir düzenleme yapılmasının kaçınılmaz olduğunu dile getirdiler.
Her ay ortama 2-3 maddi hasarlı kazanın meydana geldiği kavşak ile ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Fevzipaşa Mahallesi Kayas Caddesi mahallenin en hareketli caddelerinden biri. Bu caddeyi haraketli kılanda Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi. Birçok vatandaş hastaneye gitmek için Kayas Caddesini kullanıyor. Kayas Caddesi ile Faik Kocagöz Caddesinin keşiştiği noktada bir kavşak var. Kavşakta sinyalizasyon olmasına rağmen sık sık kazalar meydana geliyor. Çünkü araçlar bu kavşakta 4-5 farklı yöne gidiyor. Ortada yuvarlak olmayınca en küçük dikkatsizlik kazalara neden oluyor. Konutları kavşağa yakın olanlar kazalara sık sık şahit oluyor. Burada hız yapılmadığı için kazalar genelde maddi hasarlı oluyor. Önümüzdeki günlerde okulların açılmasıyla kaza riski daha da artacak. Çünkü bölgede Söke Anadolu Lisesi, Atatürk Ortaokulu, Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Fevzipaşa İlk ve Ortaokulları bulunuyor. Hastane kavşağı olarak bilinen bu kavşakta yollar sürekli çift yönlü. Yolların çift yönlü olması kaza riskini artırıyor. Özellikle gece saatlerinde kaza riski daha fazla artıyor.

Kayas Caddesi ve Faik Kocagöz Caddesi Büyükşehir sorumluluk alanında. Burada yeni bir kavşak düzenlemesi yapılmalıdır. İşin en ilginç tarafı burası hastane yolu olduğu için ambulanslar içinde tehlikeli. Kavşağa girmek tehlikeli” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.