Son Dakika

• No Posts Found

ATATÜRK PARKI İLÇE GÜVENLİK TOPLANTISINDA

İSMAİL ERAVCI ÖZEL
Söke’nin en önemli parklarından biri olan Konak Mahallesi’nde bulunan Atatürk Parkı’nın durumu önceki gün yapılan ilçe güvenlik toplantısında gündeme geldi. Parkın geceleri güvensiz olduğunu belirten katılımcılar özellikle geceleri aydınlatma sıkıntısı nedeniyle Atatürk Parkı’nın içinden geçmeye korktuklarını dile getirdiler.
Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda da Atatürk Parkı’nın durumu gazeteniz Yeni Söke’de bir çok def a haber olmuştu. Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı yaptığı açıklamalarda Atatürk Parkının acil olarak aydınlatılmasını istemişti. Özellikle akşamları bayanların parkın içinden geçmeye korktuklarını dile getiren Hanaylı, parkın aydınlatılması konusunda çağrılarda bulunmuştu.

Önceki günde ilçe güvenlik toplantısında Atatürk parkı sorunu gündeme geldi. İlçe Güvenlik toplantısına katılan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri Atatürk Parkı’nın özelikle geceleri güvensiz olduğunu dile getirdiler. Toplantıda konuyu gündeme getiren ilgililer “Atatürk Parkı geceleri çok güvensiz. Bunun nedeni Atatürk Parkı’nın yeterince ışıklandırılmamasından kaynaklanıyor. Bunu fırsat bilen bazı kişiler parkın içinde alkol alıyorlar. Sık sık gruplaşmalar oluyor. Aydınlatma yetersiz, birde parkın içindeki ağaçlar aydınlatmayı engelleyince zifiri karanlık oluyor. Söke’nin en güzel parkı böylece kullanılamıyor. Atıl duruma geldi. Bu bölgede polis ekiplerinin daha sık geçmesini istiyoruz”dediler.
Sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin bu görüşüne Söke Garnizon Komutanı Hasan İhsan Kızgınçelik’te katıldı ve parkta yürüyüş yaparken bu duruma sık sık şahit olduğunu söyledi. Bunun üzerine açıklamalarda bulunan Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu “Bu bölgede devriye gezen polislerimiz daha dikkatli olsunlar. Bunun yanında bu tür şikayetler kaymakamlığımıza da geliyor. Bizde bu şikayetleri Aydın Büyükşehir Belediyesine iletiyoruz. Onlardan cevaplar geliyor ama verilen cevaplar genel cevaplar. Durumu bir kez daha Aydın Büyükşehir Belediyesine bildirelim. Durumun vahametini bir kez daha anlatalım. Gerçekten park geceleri karanlık oluyor. Işıklandırmanın artırılması gerekli” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.