Son Dakika

• No Posts Found

KAYMAKAM TAHSİN KURTBEYOĞLU MUHTARLARI ZİYARET ETTİ

Kurtbeyoğlu: Efendim köyün yolu, içme suyu ASKİ’nin işi. Doğru yetki ASKİ’nin ama ben aynı zamanda sorumluyum. Yetkim olmayabilir ama yetkili kişiler nezdinde bu işleri sizlerin adına takip etmek, vatandaşın ihtiyacının giderilmesi için takip etmektir.

İsmail Eravcı-ÖZEL
Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu dün saat 14.00’de Söke Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Kaymakam Kurtbeyoğlu’nu derneğe gelişinde Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Çıtak ve muhtarlar karşıladı. Kaymakam Kurtbeyoğlu yaklaşık 1 saat kaldığı Söke Muhtarlar Derneğinde Muhtarların sorunlarını dinledi. Kurtbeyoğlu muhtarlarla bu güne kadar pek çok toplantı yapmalarına rağmen, ilk defa Muhtarlar Derneğine ziyaret ettiğini söyledi.
Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu Söke Muhtarlar Derneğine yaptığı ziyarette önümüzdeki günlerde Bağarası, Sarıkemer ve Güllübahçe olmak üzere 3 bölgede muhtarlarla toplantı yapacaklarını söyleyerek, bu toplantılarda bölgenin sorunlarını ayrıntılı olarak ele alacaklarını söyledi. Kaymakam Kurtbeyoğlu 3 bölgede yapacakları bu toplantının ardından Söke Ziraat Odasında bu sefer daha geniş katılımlı bir toplantı planladıklarını söyledi.
Bugünkü ziyaretin bir nezaket ziyareti olduğunu belirten Kaymakam Kurtbeyoğlu “Sizlerin Çarşamba pazarından dolayı Söke’ye geleceğinizi düşünerek böyle yaptık. Tabi köyden mahalleye dönüşünce ihtiyaçlar azalmadı. Tam aksine daha iyi ihtiyaçlar, daha yeni ihtiyaçlar ortaya çıktı ama bunun temin edilme kaynağı değişti. Belki bu anlamda baktığınızda Kaymakamlıkla alt yapı hizmetlerinin çok fazla bir ilişiği kalmamış gibi gözüküyor. Daha önceki yıllarımızda kaymakamların köylerin en az yüzde 50’sini gezmesi gibi bir zorunluluk vardı. Şimdi o zorunluluk kalktı ama biz yine imkan nisbetinde mahallelerimizi gezmeye çalışıyoruz.
Fakat şu var. Bizim idari yapımızda Mülki İdare Amiri Kaymakam yetkisinde olsun olmasın her konudan sorumludur. Yani bugün trafikten de sorumlu, asayişten de sorumlu, tarımdan da sorumlu, köy alt yapısından da, köyün yolundan da sorumlu. Efendim köyün yolu, içme suyu ASKİ’nin işi. Doğru yetki ASKİ’nin ama ben aynı zamanda sorumluyum. Yetkim olmayabilir ama yetkili kişiler nezdinde bu işleri sizlerin adına takip etmek, vatandaşın ihtiyacının giderilmesi için takip etmektir. Bu anlamda sizlerle görüş alışverişinde bulunmanın faydasına inanıyoruz. Zaman zaman gelip sıkıntılarınızı söylüyorsunuz. Teklifsiz gelebilirsiniz. Bunu yeni seçilen arkadaşlar olması nedeniyle tekrar ifade edeyim. Amma velakin beni bulamayabilirsiniz. O sebeple zamanınızı iyi kullanmak adına, benimde zamanımı iyi kullanmak adına gelmezden önce bir telefon ederseniz bu da çok önemli. Bunu söyleyeyim zaman verirseniz iyi olur. Bazen gelin görüşelim diyoruz ama sıkışık muhtar 10 dakika değil yarım saat konuşmadan işini halledemeyecek. Onun için bana zaman vermeniz önemli. Ben tekrar yeniden seçilenlere, yeni seçilenlere hayırlı olsun diyorum. Allah işinizi kolay getirsin” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.