Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE 1291 ÖĞRENCİ TAŞINACAK

İsmail Eravcı
2019-2020 Eğitim Öğretim yılı pazartesi günü başlıyor. Yaklaşık 23 bin öğrenci, 1300 dolayında öğretmen pazartesi günü ders başı yapacaklar. Ücretsiz ders kitaplarının dağıtımlarının tamamlandığı bilgisi verilirken, pazartesi günü ders kitaplarının öğrencilerin sıralarının üzerinde olacağı bilgisi verildi.
2019-2020 Eğitim öğretim yılı öncesinde tüm hazırlıkların başladığını söyleyen Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı “Pazartesi günü okullarımız açılıyor. Eğitim öğretim yılı öncesinde tüm hazırlıklarımızı yaptık. Öğrencilerimiz pazartesi günü ders başı yapacaklar. Bu arada taşımalı eğitim ile ilgili ihalelerde yapıldı. Bu sene Söke’de temel eğitim kapsamında ilkokul ve ortaokullarda 640 öğrenci, ortaöğretim olarak bilinen liselerde 458 öğrenci ve 193 özel eğitim öğrencisi olmak üzere toplam Söke’de 1291 öğrenci taşıma kapsamında. Bu öğrencilere aynı zamanda öğle yemeği de verilecek” dedi.
Söke’de mahalleye dönüşen 34 köyden sadece ikisi taşıma merkezi olarak dikkat çekiyor. Bu mahalleler Kisir ve Çavdar mahalleri. En fazla bölgeden taşıma gelen okul ise Kisir ilkokulu ve Ortaokulu olarak belirlendi. Kisir ilk ve ortaokuluna Kaygıllı, Güneyyaka, Güzeltepe, Köprüalan, Karakaya, Söğütözü, İsliler, Pamukçular, Sayrakçı, Nalbantlar, Karacahayıt ve Çalıköy mahallesinden öğrenciler geliyor.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.