Son Dakika

• No Posts Found

“TUNCEL: SÖKE’DEKİ 5 PARKA DA TALİBİZ”

İsmail Eravcı-
Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, önceki gün yapılan Meclis toplantısında Cumhur İttifakı Söke Belediye Meclis Üyesi Hasan Turhan’ın sorusu üzerine Aydın Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanındaki Söke merkezdeki 4 park ve Bağarası’ndaki park ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tuncel, 5 parkı’da Söke Belediyesi olarak talip olduklarını söyledi.
Cumhur İttifakı Söke Belediye Meclis Üyesi Hasan Turhan söz alarak “Söke’de bugünlerde adından ençok konuşulan iki parkımız var. Çeltikçi Adalet Parkı ve Hayal Dünyası parkları var. Bu iki park ile ilgili belediyenin görüşünü öğrenmek istiyoruz. Çünkü Söke’de herkes bunu dile getiriyor. Parkların durumunu bende merak ediyorum” dedi.
Bunun üzerine Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel yaptığı açıklamada “Biz Söke’deki 4 parkın 4’ünü de almak isteriz. Hatta Bağarasında bir büyük parkımız var. Bu 5 park Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda. Biz Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan Hayal Dünyası, Adalet Parkı, Uğur Mumcu Parkı ve Atatürk Parkı’nın yanısıra Bağarası’ndaki Parkı’da almak istiyoruz. Özlem Hanım Harikalar Diyarı Parkını bize teklif etti. Ben istemediğimi söyledim. Ben tek başına harikalar Parkını ne yapayım. Verilecekse Atatürk Parkı, Adalet Parkı, Uğur Mumcu Parkı ve Bağarası Parkı’nın da verilmesini istiyoruz. Çünkü o parkların bakımını biz daha iyi yapacağımız düşünüyorum. Söke’nin bazı ihtiyaçları var. Örneğin Zeytindalı Parkı’na akşam gittiğiniz zaman oturacak yer bulamıyorsunuz. Bu parklar yaklaşık 5 dekar olan yerler. Biz bu yerleri güzelleştirsek oralarda kafeteryalar açsak ve yeşillendirsek güzel dinlenme alanları yaratırız. Güzel olmaz mı, tabi güzel olur.
Bu parklarla ilgili bir sürü şeyler yazıldı. Gelinen noktayı söylüyorum. Ki bu konuşmalara şahit olan BŞB meclis üyesi arkadaşlarımda burada. Bize verecekseniz başkan, hepsini verin dedim. Bizim Özlem hanımla aylık toplantılarımız oluyor. Bu ayda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüşeceğiz. Kendisine geçen ay yaptığımız toplantıda parklar konusunu Eylül ayında konuşmayı teklif ettik. O’da kabul etti. Yani bizim parklarla ilgili görüşmemiz önümüzdeki günlerde olacak. Ama benim dileğim bütün parkları alabilmek. Sadece Hayal Dünyası parkı değil hepsini alabilmek. Yani iki tanesini alıp iki tanesini bırakmak gibi bir niyetimiz yok. Böyle bir şey olamaz zaten. Hayal Dünyası Parkını itiraz etmemin nedeni ciddi bir elektrik sorunu olmasından kaynaklanıyor. Belediyenin bütçesine ne kadar zarar getireceğini incelettirdikten sonra evet diyebiliriz. Biz 5 parkı da seve seve kabul etmeye talibiz. Bu parkları halkımızın hizmetine sunmak için sabırsızlanıyoruz. Bizim Karina Bölgesi ile ilgilide çalışmamız var. Sorun Milli Parklar. Aşmaya çalışıyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.