Son Dakika

• No Posts Found

DALMA: KAMYONLAR TERÖR ESTİRİYOR

İsmail Eravcı
Söke Sarıkemer Mahalle Muhtarı Mehmet Dalma son yıllarda bölgede maden ocaklarının sayılarının artmasıyla birlikte kamyonların bölgedeki yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşların huzurunu kaçırdığını söyledi. Kamyonların verdiği huzursuzluğu Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’na ileten Muhtar Mehmet Dalma sorunun çözümü konusunda yardım istedi.
Sarıkemer Mahalle Muhtarı Mehmet Dalma Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun Muhtarlar Derneğine yaptığı ziyaret sırasında konuyu gündeme getirip “Kaymakamım bizim en büyük sıkıntımız maden kamyonları. Sürekli aynı şeyleri söylüyoruz ama gerçekten derdimiz büyük. Gece gündüz demeden kamyonlar mahallenin içinden geçiyor. Özellikle geceleri büyük bir hızla geçtikleri için yer sarsılıyor. İnsanlar uykularından deprem oluyor korkusuyla yataklarından fırlayıp kalkıyorlar. Bu duruma bir çare bulunmasını istiyoruz. Kamyonların geçtikleri yerlerde büyük bir sarsıntı meydana geliyor. Yani huzurumuz kalmadı” dedi.
Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu bunun üzerine yaptığı açıklamada “Muhtarlarla bölgesel toplantılar yapacağız. Bağarası, Sarıkemer ve Güllübahçe olarak bu toplantıların yerini belirledik. Sarıkemer’de yapacağımız toplantıda konuyu gündeme getir. Orada sorunu detayları ile görüşelim. Sorunu çözmek için neler yapabileceğimizi yerinde tespit edelim” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.