Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE 98 OKULDA 20 BİN 544 ÖĞRENCİ EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLADI


Kaymakam Kurtbeyoğlu: Söke 4 sene önce Aydın’da 13’üncü sıradaydı şimdi 7’inci sıraya kadar ilerledi. Bu seneki hedefimiz ise ilk 3 içinde yer almak.

İsmail Eravcı
2019 -2020 Eğitim Öğretim yılı dün başladı. Dün eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Söke’de çelenk koyma programı düzenlendi. Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, beraberinde şube müdürleri ve okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Söke Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çelenk töreninde Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı Atatürk Anıtı’na çelenk koyup ardından İstiklal Marşı söylendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü’ün ardından Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’na makamında ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü öğrenci istatistikleri ile ilgili bilgiler vererek “Okullarımızda 65 müdür, 4 müdür başyardımcısı, 92 müdür yardımcısı, 1530 öğretmen, 116 personel olmak üzere 1807 personel görev alacak.
Bunun yanında temel eğitim okulları ( resmi -özel) anaokulu öğrenci sayısı : 406, ilkokul öğrenci sayısı : 7166, ortaokul öğrenci sayısı : 7003, Kıryarlar özel eğitim okulu 31 olmak üzere temel eğitim genel toplam öğrenci sayısı 14 bin 606’dır. Ortaöğretim okulları dediğimiz liselerde 5 bin 883, özel eğitim meslek okulunda 55 olmak üzere ortaöğretim genel toplam 5 bin 938’dir. Söke’de toplam öğrenci sayımız 20 bin 544’dür.
Taşınan öğrenci sayısı; temel eğitim okullarında toplam 640, liselerde 458, özel eğitim okullarına taşınan öğrenci sayısı 193 olmak üzere toplam 1291’dir. Kurum sayısı bilgilerimizde ilkokul sayımız 37, ortaokul sayımız 34, lise sayımız 21, anaokulu sayımız 6 olmak üzere toplam 98 okulumuzda eğitim öğretim sürdürülecektir. Eğitim öğretim yılının başarılı geçmesi için çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir” dedi.
Kaymakam Tahsin Kurktbeyoğlu’da yaptığı açıklamada “Bugün yeni eğitim öğretim yılına başladık. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, tüm Türk Milleti için hayırlı uğurlu olsun. Bu sene ilçemizde 20 bin 544 öğrencimiz ana okulundan lise sona kadar okula başlamıştır. 1291 öğrencimiz taşımalı yöntemlerle eğitim öğretim görecek. İlçemizde 98 kurum eğitim öğretimle iştigal ediyor. Bu sene özel okullarımızın sayısı da arttı. Bunlarında eğitim öğretie kalite katmasını ümit ediyoruz.
Toplam 1530 öğretmen olmak üzere 1807 personelimizde eğitim öğretim hizmetini yürütüyoruz. Sadece akademik başarı değil aynı zamanda sosyal kültürel başarılı çocuklar dolayısıyla iyi yetiştirilmiş bir nesil oluşturabilmek için gayret ediyoruz. Bütün öğretmenlerimiz fedekarca ellerinden geleni yapıyorlar. Onları da özel olarak tebrik ediyorum.
Söke ilçemiz akademik başarı konusunda son yıllarda ileriye doğru gidiyor. 4 sene önce Aydın’da 13’üncü sıradaydı şimdi 7’inci sıraya kadar ilerledi. Bu seneki hedefimiz ise ilk 3 içinde yer almak. Sadece bu akademik başarı değil, sosyal kültürel anlamda; akıl oyunları, çocuk yazarlar gibi projelerle Söke ilin öncüsü konumunda. Bu da şu sonucu doğuracak diye ümit ediyorum. Bizim çocuklarımız hayatta daha başarılı olacaklar inşallah. Hayatta daha başarılı çocuklar yetiştirmek için topyekün öğrenci, veli öğretmen, sivil toplum kuruluşları herkesin elini taşın altına koyması ve sorumluluk üstlenmesi gerekir” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.