Nazilli MYO Öğrencileri ‘Y Kuşağını’ Dinledi

Üniversitemiz Nazilli Meslek Yüksekokulu, dördüncüsünü gerçekleştirdiği ‘Akvaryumdan Denize Söyleşileri’ kapsamında, İnci Holding Eğitim Müdürü Füsun Toros’u 11 Mayıs 2015 tarihinde Nazilli Sümer Konferans Salonu’nda konuk etti.

Füsun Toros’un Y Kuşağı hakkında konuşma yaptığı söyleşiye, Nazilli Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve personelleri katıldı.

1980 ile 2000 arasında doğan kuşağı Y Kuşağı olarak ifade eden Füsun Toros, dünyanın büyük bir çoğunluğunu oluşturan ve pek çok yeniliğe imza atan bu kuşakla ilgili çeşitli bilgiler aktardı. Yaş ve nitelik itibariyle Y Kuşağının içinde yer alan Nazilli MYO öğrencileri, video ve kliplerle süslenen bu sunumda kendilerini dinlemiş oldu.

Pazarlama ve satış faaliyetleri, kariyer yolculukları, beğenileri, sorunları ve teknolojiye olan düşkünlükleri gibi çeşitli konularda ele alınan Y Kuşağı, daha önceki yıllara ait Sessiz Kuşak, Baby Boomers Kuşak ve X Kuşakları ile de karşılaştırıldı. 2000 ve sonrasında doğan Kristal Çocukların Z Kuşağı olduğu anlatıldı.

Keyifli geçen söyleşinin ardından Öğretim Görevlisi Mümin Eser, konuşmacı Füsun Toros’a günün anısına çiçek vererek teşekkür etti.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.