Son Dakika

• No Posts Found

AHİLİK HAFTASI PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

İsmail Eravcı
“Ahilik Haftası Kutlamaları Yönetmeliği” gereğince, Aydın’da 16-22 Eylül 2019 tarihleri arasında “Ahilik Haftası” kutlamaları gerçekleştirileceği bilgisi verildi. Etkinlikler; 16 Eylül 2019 Pazartesi günü, İl Kutlama Komitesi tarafından saat 16:00’da Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun ziyaret edilmesiyle başlayacak. Ardından saat 17:00’ de Vali Yavuz Selim Köşger’in ziyaret edilmesinin akabinde Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşuna müteakip İstiklal Marşı okunacak.
Programın devamında Protokol, mehter takımı, öğrenci grupları ve esnaf odalarından oluşacak olan kortej ekibinin yürüyüşü; Valilik önündeki tören alanından başlanarak Hükümet Bulvarı takip edilip, Adnan Menderes Bulvarı girişinde ‘‘Yedi Eylül Şehitler Abidesi’’ önünden dönülerek Atatürk Kent Meydanı’nda sona erecek olup, Atatürk Kent Meydanı’nda kutlamalara gün boyu devam edilecek.
16 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 18.00’de Atatürk Kent Meydanı’ndaki kutlamalar kapsamında Aydın Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı gösterileri yapılmasının ardından protokol konuşmalarından sonra folklor ekibi tarafından halk oyunları gösterileri yapılacak.
İlin Ahisi seçilen Yaşar Emre’nin özgeçmişinin okunması ve İlin Ahisi Yaşar Emre’nin konuşmasından sonra Vali Yavuz Selim Köşger tarafından, “İlin Ahisi” ödülü Yaşar Emre’ye verilecek ve Şed kuşatılacak. Aydın’da bu yıl “İlin Kalfası” seçilen Sayın Mustafa Başaran’a ve “İlin Çırağı” Yılmaz Turgut’a ödülleri verilecek.
Atatürk Kent Meydanı’nda Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ve Birliğe bağlı meslek odaları, Aydın Ticaret Odası ve Aydın Sanayi Odası üyeleri tarafından gün boyu vatandaşlara açık bulundurulacak tanıtıcı stantlar açılacak. Hafta boyunca etkinlikler devam edecek.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.