Son Dakika

• No Posts Found

MHP SÖKE İLÇE YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

İsmail Eravcı
MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, yönetim kurulu üyeleri ve kadın kolları istifa etti. Dün saat 14.30’da MHP İl Başkanı Burak Pehlivan, Kadın Kolları Başkanı Hilal Ayyıldız Ateş ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı basın toplantısı ile Veysel Öztürk istifasını açıkladı.
İlçe Başkanı Veysel Ayyıldız yaptığı açıklamada “2013 yılında atanarak gelip, 2014 yılında yerel seçim sonuçları sebebi ile istifa ederek ayrıldığım, 2016 yılında İl Başkanımız sayın Burak Pehlivan’ın teveccühü, Genel Başkanımız ve Bilge Liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin oluru ve onayı ile tekrar atanarak gelme şerefine nail olduğum, 02 Nisan 2017 ilçe kongresinde seçilerek taçlandırdığımız, onur, gurur ve şeref ile yürütmekte olduğum MHP Söke llçe Başkanlığı görevimi ailevi sebeplerimden dolayı, ll Başkanımızın uygun görmesi, Genel Başkanımızın izni ve oluru ile, Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımızla oy birliği ile aldığımız karar dogrultusunda bugünden itibaren bırakıyoruz.
Nefes aldığımız sürece Liderimizin emrinde, davamızın hizmetkârıyız. Sesimin ulaştığı her yerdeki tüm dost, arkadaş ve aziz milletimin şunu net olarak bilmesini istiyorum! Ben bugün hüzünle, ailevi sebeplerimin zorunluluğundan dolayı bırakmak zorunda kaldığım bu görevde davaya hizmeti, lidere sadâkati, Vatan’ıma hizmet ile eşdeğer gördüm. Nasıl ki bu Vatan’ı, Millet’i ve Ay-Yıldız’lı Bayrak’ı karşılıksız sevdim, aynı duygu ve düşünceler ile görevde kaldığım sürece, bu anlayış ile çalıştım. Çünkü biliyorum ki; bu Aziz Millet’in son kalesi Milliyetçi Hareket Partisi’dir ve her daim ayakta kalması gerekir. Siyaseten Milliyetçi Hareket Partisi ele geçirilmediği sürece, Türk Milleti esaret altına alınamaz” dedi.
MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan da yaptığı açıklamada “Veysel Öztürk başkanımızla yaklaşık 3 yıldan beri görev yapmaktayız. Ailevi ve sağlık problemlerinden dolayı istifası söz konusu. Teşkilatımıza yeterince ve hizmet etme noktasında kişisel problemlerinden dolayı yetersiz gelmesi nedeniyle bizlerle iştişare ettiler ve bu noktada kendilerini dinlendirmeye alma söz konusu oldu. Bizlerde bu konuyu genel merkezimizle paylaştık, olurlarını da aldık. Hizmetleri için teşekkür ediyorum. Hiçbir problemimiz yok. Kendileri Bilge liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye ve teşkilata bağlı kalacaklarını bildirdiler. Davamıza, yolumuza kaldığımız yerden hep birlikte devam edeceğiz. Bunu bir bayrak yarışı, bayrak nöbeti gibi düşünmek lazım. Bundan sonraki sürecimizde Söke ilçemizde istişarelerde bulunarak tekrardan bir ilçe başkanı ve yönetim kurulu atayacağız. Milliyetçi Türkiye yolunda hizmetlerimizi Söke ilçemizde ülküdaşlarımızla birlikte devam edeceğiz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.