Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DEKİ TÜM KULÜPLERİ SÖKESPOR ÇATISI ALTINDA TOPLAMAK İSTİYORUZ

İsmail Eravcı
Söke Voleybol Kulübü Başkanı Mesut Çağlar, antrenör Mutlu Yıldırım ve yeni transferler pasör İlayda Şenpazar, libero Leyla Malçok ve smajör Rabia Çetin’den oluşan ekip önceki gün Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’i makamında ziyaret ettiler. Kendisinin de milli bir voleybolcu olduğunu söyleyen Tuncel, ellerinden gelen desteği yapacaklarını söylediler. Bu arada Söke Voleybol forması hediye eden Kulüp Başkanı Mesut Çağlar, antrenmana davet etti.
Ziyarette açıklamalarda bulunan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Söke’deki tüm kulüpleri bir çatı altında toplamak için çalışma başlattığını söyledi. Levent Tuncel yaptığı açıklamada “Biz Söke’de spora önem veren bir belediye olmak istiyoruz. Çünkü benim de geçmişimde sporculuk var. Milli bir voleybolcuyum. Mutlu Hocam voleybol denince akla gelen en önemli kişi. Benimde kaderimi bir hoca değiştirdi. Sizin de kaderinizi Mutlu Hoca’nın değiştireceğine inanıyorum. Ben en son babamdan üniversiteye giderken yol parası almıştım. O günden bu yana babamdan para almadım. Bir hoca beni voleybolcu yaptı, Mutlu Hocamda sizlere bunları sağlayabilir.
Ama şunu bilin bütün spor dallarında olduğu gibi voleybolda da çok çalışmak gerekiyor. İnşallah önümüzdeki günlerde eksiklerle ilgili bir şeyler yapabiliriz. Tesis yapmak çok büyük para ama bizim kaynak arayışımız sürecek. Biz yarım ağızla sporun çocuklarımızı kötü yoldan uzaklaştırdığını söylemiyoruz, dobra dobra söylüyoruz. Biz bir çok çocuğumuzun hayatını değiştirebiliriz diye düşünüyoruz.
Bu sene daha başka projelerimiz vardı. Özellikle voleybolla ilgili projelerimiz vardı. Ama ne yazık ki seçim çalışmaları sırasında futbolla ilgili hiçbir sözümüz yoktu ama Sökespor’a kimse sahip çıkmadı ve biz belediye olarak sahip çıkmak durumunda kaldık. Sökespora sahip çıkmasaydık, kulübü kapatacaklardı. Futbol voleybol gibi değil ciddi para harcanan bir branş. Voleybol için de elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Aydın Voleybolla ilgili ciddi bir adım attı. Onlar Büyükşehir, bütçemiz onlara yetmez. Ama Söke’de voleybolu seven bazı aileler var. Bilindiği gibi geçmişte Söke’de Lee diye bir voleybol takımı kuruldu. Birinci lige çıktılar ve uzun süre birinci ligde mücadele ettiler. Oldukça başarılıydı ama kuruluşu yanlıştı. Kuruluşu doğru yapmak lazım. Aslında biz 2013’de kuruluşu doğru yapacaktık ama belediye başkanı olamadık. Aslında şu anda Söke’de şu anda bir voleybolcu ordusu olacaktı. Ama Mutlu hocam çok çalışarak bayağı bir sporcusu var. İyi gidiyor.
Sizler ne kadar iyisiniz bilmiyorum ama Mutlu hocam sizde mutlaka bir şeyler gördü ki takıma davet etti. İnşallah elimizdeki kadro ile iyi şeyler yaparken, önümüzdeki senenin alt yapısını da hazırlarız. Önümüzdeki yıl inşallah Sökespor’a sahip olacak birileri çıkar da benimde kendi branşım olan voleybolla biraz daha fazla zaman ayırırız. Belediye işleri çok zamanızı alıyor buna bir de Sökespor eklenince ciddi bir zaman sıkıntısı yaşıyoruz. Bir çok şirketle görüşmek zorunda kalıyoruz. Keşke bunları voleybol için görüşmek zorunda kalsaydık. Çok büyük bir takım kurma şansımız olurdu.
Voleybolun finansörünü ayrı bulacağız. Voleybolu seven kişi voleybola yardım eder zaten. Benim aklımda birkaç isim var, onlarla görüşeceğiz. Zaten onlar destek verirse bu işe yüklenirler” dedi.
Projelerinden birinin Söke’deki tüm kulüpleri Sökespor çatısı altında toplamak istediklerini söyleyen Başkan Levent Tuncel “Böyle olunca kaynaklarda bir yere gidecektir. Bunu başarabilirsek Söke’de sporda önemli bir adım oluruz. Sökespor çatısı altında sadece futbolu değil voleybolu, basketbolu ve tüm branşları toplamak istiyoruz. Bu konu da ciddi çalışmalarımız var” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.