Son Dakika

• No Posts Found

DEĞİŞEN DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİ KONULU PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İsmail Eravcı
Söke Ticaret Borsası tarafından önceki gün, Borsa Konferans salonununda düzenlenen “Değişen Türkiye ve Ülke Ekonomisi” konu başlıklı panelde dünya ekonomisi ele alınırken özellikle Çin ve ABD arasındaki ilişkiler ele alındı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren Söke Ticaret Borsası Başkanı Nejat Sağel şunları söyledi; “Değerli Misafirler, Söke Ticaret Borsası ve İş Yatırım işbirliği ile düzenlenen “Değişen Dünya ve Türkiye Ekonomisi” panelimize hoş geldiniz diyor, hepinizi saygı ile selamlıyorum. Bu organizasyonun katılımcılarımıza ve bizlere güzel bir ışık tutacağına ve büyük fayda sağlayacağına yürekten inanıyorum. Bu nedenle Çok değerli yatırım uzmanlarımız Sayın Şant Manukyan ve Serhat Gürleyene tekrar hoş geldiniz diyor ve bizleri kırmayıp onurlandırdıkları ve organizasyonumuza katacakları değerler için şimdiden çok teşekkür ediyorum” diyerek sözü İş Yatırım Ege Şube Müdürü Serhat Yetişer’e bıraktı.
Serhat Yetişer İş yatırım ile ilgili bilgilendirmeler yaparak tanıtımlarda bulundu. Panele Söke Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ali Özdercioğlu, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda banka temsilcileri katıldı. İlk olarak İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan’ın sunumu ile başlayan panelde Dünya Ekonomisi konusu ele alındı. Çin ABD arasındaki ilişkiler ekonomideki azalış ve artış oranlarının seyrinin nedenlerine değinen Şant Manukyan dinleyicileri engin bilgileri ile bilinçlendirdi.
Sonrasında İş Yatırım Araştırma Direktörü Serhat Gürleyen’in Türkiye Ekonomisindeki enflasyon Türk parasının değerlendirilmesi ve piyasadaki hareketsizliklerin nedenlerine değindiği bir konuşma ve sunum gerçekleştirildi. Sunumların bitirilmesinden sonra Soru-Cevap şeklinde gerçekleşen panelin katılımcıları tarafından merak edilen konuların sorulması ve cevaplanması şeklinde devam etti.
Son olarak panelin konuşmacıları Serhan Gürleyen ve Şant Manukyan’a plaketlerini taktim etmek üzere Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Sağel ve Meclis Başkanı Ali Özdericioğlu sahneye çıktı. Konuşmacılara teşekkürlerini sunan başkanlar plaket taktimini gerçekleştirdiler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.