Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE TARIM SANAYİ TİCARET PANAYIRI AÇILDI

Milletvekillerinin yaptıkları uzun konuşmalar nedeniyle panayır geç saatlerde açıldı.
İsmail Eravcı
Söke 26. Tarım Sanayi Ticaret Sergi Panayırı dün saat 19.00’de açıldı. Söke Çarşamba Pazar yerindeki panayır açılışına Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, CHP Aydın Milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve Süleyman Bülbül, Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, kamu kurumlarının temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve davetliler katıldılar.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başlayan açılışta, açış konuşmasını yapan Söke Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Mustafa Korhan Taşkın, Söke ekonomisine katma değer sağlamak adına 26 yıldır aralıksız düzenlenen fuar ve panayırı çok önemsediklerini belirterek “Kısıtlı alanımızla talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Sökemizin acilen 12 ay kullanılabilecek fuar, panayır kongre merkezine ihtiyacı var. Söke ovamızdaki modern teknolojimizle pamuğumuzun kalitesiyle sadece ülkemizde değil, balkanlar başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine tarım makinaları ihracatı ile tarihe damga vurmuş Prienimiz ile yerel menşeili ürünlerimizle, tarihi Kemalpaşa evlerimizle tanıtım adına gerekli payı alamadığımızı düşünüyoruz.
Dernek olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Ekonomik refahın sağlanmasının tek yolu üretmektir. Büyük sanayi kuruluşları her ne kadar ekonominin lokomotifi olarak görülsede kobiler bu sistemin temel taşıdır. KOBİ’lerin ülke ekonomisinde istihdama katkıları yüzde 75.8, üretimdeki katkıları yüzde 56.2 olup ülkemiz için vazgeçilmez olduğu görülmektedir. Kobiler desteklenmelidir. Türk menşeili ürünlere sahip çıkılmalıdır. Ülkemize dışarıdan yapılan müdahalelere yılmadan direnerek kısa zamanda istikrarın sağlanacağı kanısındayız” dedi.
Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’de yaptığı konuşmada “Sektörel alanlarda gerçekleştirilen fuar organizasyonları Önemli bir misyon üstlenmektedir. Sektör temsilcilerinin bir araya gelmelerini, tüketicilerle buluşmalarını sağlayan bu tür organizasyonlar; sektörlerdeki gelişmeleri de yakından takip etmemize olanak sağlamaktadır. Söke Belediyemizin öncülüğü ve destekleriyle 25 yıldır gerçekleştirilen Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi ve Panayırı, bu anlamda üstlendiği misyonu yerine getirmektedir. Ayrıca Söke Tarım Fuarı; çeyrek asrı geride bırakarak, geleneksel kimliğini hafızalara kazımıştır.
Gerçekleştiği tarihlerde Söke’miz ekonomisine ve sosyal hayatına hareket getiren Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi ve Panayırı’nın düzenlenmesinde emeği olan Söke Genç İş İnsanları Derneğimiz yönetim kurulu başta olmak üzere tüm katılımcılarına teşekkür ediyorum. Ayrıca dünden bugüne Söke Tarım Fuarlarında emeği olan herkesi şükranla anıyorum” dedi.
Daha sonra 3 milletvekili yaklaşık 40 dakikalık konuşma yaptı. Ardından fuar açıldı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.