Son Dakika

• No Posts Found

OKULLARDA KIZILAY BİLGİLENDİRMESİ YAPILIYOR

İsmail Eravcı
Türk Kızılay Söke Şubesi, önceki gün okullarda öğrencilere yönelik gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarında Kızılay’ı anlattı. Kızılay Söke Şube başkanı Oğuz Eryıldız önümüzdeki günlerde de değişik okullarda bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini söyledi.
Kızılay Haftası etkinlikleri çerçevesinde Türk Kızılay Söke Şubesi olarak Felekşan Fırat Anadolu Lisesi, Söke Lisesi, Yeni Nesil Kreşi, Amerikan Kolejinde 500 öğrenciye Kızılay ve Kızılaycılık konulu konferans verildiğini söyleyen Oğuz Eryıldız hedeflerinin Söke’deki 20 bin öğrenciye ulaşmak olduğunu söyledi.
Oğuz Eryıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Türk Kızılay, tarihten bugüne sürdürdüğümüz dayanışma kültürümüzün ve vakıf geleneğimizin en anlamlı tezahürlerinden biridir. İnsana en büyük değeri veren medeniyet birikimimizin bir gereği olan, zorda kalana yardım etmeyi kendine bir görev addeden Türk Kızılayı, halkımızdan aldığımız güç ve destekle savaşta, barışta ve doğal afetlerde dil, din, ulus, renk ayırımı yapmaksızın ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmaktadır. Bu kutsal görevi yerine getiren Türk Kızılay Genel Merkezi, şubeleri, çalışanları, tüm bağışçı ve gönüllülerinin ve halkımızın ‘Kızılay Haftasını” kutluyorum” dedi.

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.