Son Dakika

• No Posts Found

AYDINLI ÖĞRENCİLER ANKARA’DA BİR ARAYA GELDİ

İSMAİL ERAVCI
Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Komitesinin Ankara’daki üniversitelerde eğitim gören Aydınlı öğrencilerin birbirleri ile tanışmalarını ve yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen tanışma çayının dernek merkezinde 03 Kasım 2019 Pazar günü gerçekleştirildiği bilgisi verildi.
Üniversiteli öğrencilerin tanışma çayına üniversitelerin değişik bölümlerinde okuyan yaklaşık 60 üniversite öğrencisinin yanı sıra Gazi Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi, Prof.Dr. Metin Gürü ve derneğin yönetim ve denetim kurulu üyeleri katıldı.
Dernek Başkanı Halil Apaydın’ın açılış konuşması ile başladı. Apaydın konuşmasında “Gençlik komitemizin gerçekleştirdiği bu tanışma çayının amacının öğrencilerimizi birbirleri ile tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak burada yakalanan enerji ile gençlerimizle birlikte Ankara’da Aydın’ımızı en güçlü şekilde temsil etmektir. Öğrencilerimiz derneğimizi evi gibi görmelerini, burs, yurt (barınma) ve kişisel gelişi olarak ifade edebileceğimiz üç önemli sorunu var.
Burs kampanyası bu yılda devam edecek. Burs başvuruların sonuçlarını bu ay içinde burs sonuçlarını açıklayacağız. Öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini artırmak amacıyla Aydın Gelecek Akademisini kurduk ve öğrencilere çeşitli seminerler ile desteklemeye çalışıyoruz” dedi.
Gençlik Komitesi Başkanı Volkan Toker söz alarak 3 yıldır gençlik komitesi içinde yer aldığını, derneği evi gibi gördüğünü, dernek sayesinde pek çok arkadaş edindiğini, derneğin etkinliklerini herkesin ilgi göstererek katılmaları tavsiyesinde bulundu. Gençlik komitesi olarak dernekte gençlerin katılımlarını sağlamak amacıyla sosyal ve teknik olarak iki kategoride etkinlik gerçekleştirmeyi düşündüklerini, bu etkinliklere arkadaşlarının ilgi göstermelerini istedi.
Konuşmaların ardından gençlik komitesi üyelerine ve öğrencilerimize söz verilerek kendilerini tanıtmaları, düşüncelerini aktarmaları ve projelerini anlatmaları sağlandı—

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.