Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Haber Merkezi
Söke Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı dün saat 16.00’da Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel yönetiminde yapıldı. Mazeretleri nedeniyle Mustafa Bakırcı, Şahabettin Kara ve Turgay Avcı’nın katılmadığı meclis toplantısı yaklaşık 10 dakikalık sürede tamamlandı.
Gündemin ilk 3 maddesi komisyona havale edildi. Komisyona havale edilen gündem maddeleri, Belediyeye 01.07.2019 tarihinde müracaat eden Mehmet Barışık, Süleyman Er ve Mehmet Ali Arı vekili Avukat Ahmet İnal’ın talebine istinaden; Sarıkemer Mahallesi 108 ada 12 parselin, hem de yolun devamının bulunduğu 108 ada 32 parselin yolda kalan kısımların, 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanunu’nun (değişik 4650 sayılı kanun) 8. Maddesine istinaden kamulaştırılması konusunun Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, ADM Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin 22.08.2019 tarihli yazısı ile; Yenikent Mahallesi 1450 ada 3 parselde trafo yapılması amaçlı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği talebinin 3194, 5393 ve 5216 sayılı kanunların ilgili maddeleri kapsamında İmar ve Bayındırlık Komisyonuna ve “Doğanbey Mahallesi Kırsal Yerleşik Alanı” sınırının uygunluğu hususunun İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havaleleri oy birliği ile kabul edildi.
Fatih Örekçi’nin Tuzburgazı Mahallesi Tuzburgazı Sokak No:6/1 adresinde “Aperatif Salonu” olarak işlettiği işyerinde açık alkol satışı yapma talebi mecliste oy çokluğu ile kabul edilirken, “Atıksu Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik ve Evsel Katı Atık Tarifelerinin Belirlenmesine Yönelik Kılavuz”a göre belirlenen belediye evsel katı atık tarifesi oy birliği ile kabul edildi.
Söke Belediyesi’nin Aralık ayı Meclis toplantısının 5 Aralık Perşembe günü saat 16.00’da toplanması oy birliği ile kabul edildi

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.