Son Dakika

• No Posts Found

12’NCİ SINIFLARA TYT KAZANIM DEĞERLENDİRME SINAVA YAPILDI

İsmail Eravcı
Aydın İl Genelinde 12’inci sınıflara yönelik Aydında alanında uzman olan öğretmenlerce hazırlanan TYT kazanım değerlendirme uygulamasının gerçekleştirildiği bilgisi verildi.
Aydın İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Erol Barut konuyla ilgili yaptığı açıklamada “28 Kasım Perşembe günü İlimizdeki tüm 12. Sınıf öğrencilerimize Ö.D.M. birimimizin koordinatörlüğünde ve ilimizde alanında uzman olan öğretmenlerimizce hazırlanan TYT kazanım değerlendirme uygulamamızı gerçekleştirdik. Aralık ve Ocak aylarında ilimiz genelindeki 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizin Edebiyat, Matematik, Biyoloji ve Tarih dersi sınavları yine Ö.D.M birimimizin koordinatörlüğünde ortak olarak gerçekleştirilecek.
8 Ocak tarihinde ise tüm ortaokul ve lise öğrencilerimizin (5-12) ilk dönem gördükleri derslerin kazanımlarını edinme düzeyini tespit etmek amacıyla ölçme-değerlendirme uygulamamız gerçekleştirilecek.

Öğrencilerimizin akademik başarılarını arttırmaya dönük bu önemli faaliyetlerde emeği olan başta Ölçme-değerlendirme Merkezi görevlilerimiz olmak üzere tüm gönüllü öğretmenlerimize öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz” dedi.

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.