Son Dakika

• No Posts Found

AYDIN’DA 2015 YILI İYİ TARIM UYGULAMALARI PROJE ÇALIŞMALARI DÜZENLENDİ

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 2015 yılı İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Proje çalışmalarını gözden geçirildi.

Çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen tarımsal üretimin yapılması, doğal kaynakların korunması, tarımda izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik ve gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından ‘2015 yılı İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi” düzenlendi.

Proje kapsamına alınacak üreticilerin belirlenmesi için ilçelerde çalışmaların yapıldığını belirten Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Bircan, “Üreticiler ile görüşülerek İyi Tarım Uygulamalarının amaç ve uygulama esasları hakkında bilgiler verildi. 2007 yılından beri uygulanmakta olan İyi Tarım Uygulamalarında Aydın Türkiye genelinde 1. sırada yer almaktadır. Bu yıl da yaklaşık 200 üreticinin proje kapsamına dahil edilmesi hedeflenmektedir. Projeye dahil olan üreticilerin, Tarımsal Danışmanlık ile Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşuna ödemeleri gereken tutarlar projeden karşılanacaktır. Projenin uygulamaya geçirilmesi ile Aydın’da daha çok alanda İyi Tarım Uygulamasının yapılması, üretimin kayıt altına alınması, doğru ve zamanında gübreleme ve ilaçlama yapılarak hasat sonrası ürünlerde kalıntı riskinin asgari düzeye düşürülmesi amaçlanmıştır” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.