Son Dakika

• No Posts Found

KARATAŞ: SÖKE’NİN TRAFİK SORUNA HERKES TEPEDEN BAKIYOR

İsmail ERAVCI
Söke Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Refik Karataş yaptığı açıklamada, 2020 yılında Söke’nin en önemli sorunlarının başında gelen sorunlardan birinin trafik sorunu olduğunu söyledi. Söke’nin trafik sorununun can kayıpları yaşanmadan çözüm bulunmasını istedi.
Şoför esnafı olarak Söke’nin trafiği ile ilgili yerel yönetimlere ve ilgili makamlara çok sayıda dilekçe verdiklerini belirten Başkan Refik Karataş, “Sözlü ve yazılı söylemekten ben yoruldum artık. Daha değişik bir şeyler yapacağız herhalde sesimizi duyurmak için. Ya bir gün bir saatliğine kontak kapatacağız. Çünkü hiç kimse Söke’deki trafikle ilgilenmiyor. Sanki Söke’de yaşamıyorlarmış gibi, Söke’de hiç trafik sorunu yokmuş gibi. Ben yıllardır bunun mücadelesini verdim. Sivil toplum örgütlerinin her toplantısında Söke’nin trafik sorununu dile getirdik. Bürokratlara söyledik. Yerel idareye söyledik. Ama şu ana kadar bir şey yok.”dedi.
Söke’nin trafik sorununun her geçen gün daha da içinden çıkılmaz hale geldiğini öne süren Refik Karataş, “Söke’nin trafik sorunu son derece ciddi bir sorun. Ancak Söke’de herkes trafik sorununa tepeden bakıyor. Şuna ana kadar yapılan herhangi bir girişim olmadı. Anlatamıyoruz derdimizi, Söke’nin trafik sorunu ciddi bir sorun. Can kayıpları yaşanmadan buna bir çözüm bulunması lazım. Bizim oda olarak ne yapmamız lazım. Söke’nin trafiğini bir saatliğine allak bullak mı etmemiz lazım. Bu şekilde mi çözüm bulunacak. Nasıl bir çözüm bulunacak yani buna. Yetkililer nerede, kış uykusundalar herhalde.” diyerek tepkisini dile getirdi.
Aydın’da önceki gün ihalesi yapılan Söke Çayı Islah Projesi’nin kent trafiğinde yaratacağı etkinin şimdiden dikkate alınması gerektiğine işaret eden Söke Şoförler Odası Başkanı Refik Karataş, “Çalışmalar ne zaman başlar onu bilemem. Ama çalışmalar başladığında Söke’de trafik nasıl olacak. Buraya çayın içerisine iş makinaları girecek. Hafriyat kamyonları girecek. Buraya bir tane, iki tane kamyon girmeyecek. Bunlar eğer Söke’nin şehir içini kullanacaklarsa, Söke’de biran önce alternatif geliş gidiş yolları bulunması lazım. Belki bu sebepten dolayı Söke’de yetkililerimiz trafik sorununa da bir el atarlar. Trafik sorunumuza da bir çözüm getirirler diye düşünüyorum. Ama Söke’de trafik sorunu ile ilgili büyük ihtimalle bir can kaybı olmadan kimse bununla ilgilenmeyecek. Ne bürokrasi kesimi, ne yerel idare. 31 Mart’tan bu tarafa Söke’nin sorunları ile ilgili yerel idareden hiç bir Allah’ın kulu gelip de şu şöyle olsun, yada nasıl yaparız diye bir şey söylemediler. Bir Sökespor çıktı ortaya, Sökespor’dan başka sanki önemli sorun yokmuş gibi hava estiriliyor. Söke’nin Sökespor’dan çok daha önemli sorunları var. Bunun başında da trafik geliyor” dedi.

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.