Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE KENT KONSEYİ SÖKE’NİN GİRİŞLERİNDE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

SÖKE KENT KONSEYİ SÖKE’NİN GİRİŞLERİNDE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Söke Kent Konseyi çatısı altında faaliyet gösteren Çevre, Sağlık Trafik Çalışma Grubu tarafından  geçtiğimiz cumartesi günü saat 10.00’da  temizlik için farkındalık yaratmak amacıyla etkinliği düzenlendi.

Kent Konseyi üyeleri Söke’nin Sazlı Mahallesi girişi Novada Kavşağı’nda gerçekleştirilen etkinlikte, grup üyeleri ellerinde çöp poşetleri ile araçlardan atılan ve karayolu kenarında biriken çöpleri topladı. Etkinliğe Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

“KİRLETMEZSEK KİRLENMEZ”

Söke Kent Konseyi Çevre, Sağlık Trafik Çalışma Grubu Başkanı Saliha Ondört etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Kirletmezsek Kirlenmez’ parolasıyla başlattığımız etkinlikteki amacımız Söke’nin girişinde gelen misafirlerimize kentimize temiz bir hoş geldin demek. Tabiki temiz kalmasını diliyoruz. Bu tür etkinliklerle temizliğe farkındalık oluşturmak, dikkat çekmek istiyoruz. Kavşaklarda ve mahallelerimizde de benzer etkinlikler yapmayı planlıyoruz” dedi.

Çevre temizliği etkinliğine katılan Söke Kent Konseyi Başkanı Güler Nalbant da yaptığı açıklamada “ Çevre Sağlık trafik grubunun temiz Söke için başlattığı ilk hareket bu. Söke bizim gözbebeğimiz. Hepimizin evi. Nasıl evlerimizi temiz  istiyorsak, Söke’ye giren, dışardan gelen misafirlerimizin girişten itibaren evimiz gibi kabul ettiğimiz Söke’mizin temiz görünmesi için giriş güzergahlarımızdan biri ile başladık. Bu etkinlik Söke’nin değişik yerlerinde devam edecek. Söke’nin değişik yerlerinde farkındalık, temizlik etkinliğini yapacağız. İlk olarak Novada kavşağında olmasını istedik. Ekibimizde canla başla çalışıyor. Daha temiz daha güzel bir Söke için el ele verdik diyoruz. Halkımızdan çok daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Gördüğünüz gibi poşet poşet çöp çıkıyor. Bakın insanlar içtikleri suyun pet şişesini, içtikleri kahvenin kabını, kullandıkları her türlü atığı sanki burada hiç canlı yaşamıyormuş gibi buraya atmışlar. Bizim amacımızda onlara örnek olabilmek. Temiz bir çevrede yaşamanın nasıl olduğunu gösterebilmek. Ümit ederim bu örnek olur halkımıza. Herkes kendi çöpünü derleyip toparlayıp çöp kutusuna atar diyorum” dedi.

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.