Son Dakika

• No Posts Found

2019’DA ÖĞRENCİLERİN TARAF OLDUĞU 9 OLAY MEYDANA GELDİ

Güvenli okul, güvenli eğitim projesi kapsamında 2018 – 2019 eğitim öğretim döneminde Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü ve jandarma sorumluluk bölgelerindeki toplam 61 okulda öğrencilerin taraf olduğu 9 olayın meydana geldiği bilgisi verildi.

2018-2019 eğitim- öğretim yılında olduğu gibi 2019-2020 Eğitim öğretim yılında da güvenli okul güvenli eğitim projesi kapsamında ilçe emniyet müdürlüğü sorumluluk bölgesindeki 39 okul için sorumlu personel görevlendirilmesi yapılırken, ilçe jandarma komutanlığı sorumluluk alanında bulunan 25 okulda da sorumlu personel görevlendirmesinin yapıldığı bilgisi verildi. Böylece toplam 64 okulda okul giriş çıkışlarını takip etmek üzere ekip görevlendirmesinin yapıldığı bilgisine ulaşıldı. Okulların açık olduğu dönemde 4 ayrı okul bölgesinin her gün giriş ve çıkışları takip etmek üzere yaya devriye olarak personel görevlendirmesinin yapıldığı açıklandı.

Bu arada 2018-2019 eğitim öğretim döneminde ilçe emniyet müdürlüğü sorumluluk sahasında okul ve yakın çevresinde öğrencilerin taraf olduğu 4 olayın Jandarma komutanlığı sorumluluk sahasında okul ve yakın çevresinde öğrencilerin taraf olduğu 5 kavga olayının ayrıca öğretmen ve veliler arasında meydana gelen 2 tehdit olayının yaşandığı bilgisi verildi. Bu arada jandarma sorumluluk bölgesindeki okulların açık olduğu dönemde okul giriş çıkışlarına takip etmek üzere motorize ekiplerin devriye çalışması yaptığı bilgisi verildi. Çalışmaların 2020 yılında da aynı uygulamaların devam ettiği bilgisi verildi.         —

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.