Son Dakika

• No Posts Found

KAMU KURUMLARINA DENETİMLİ SERBESTLİK ELİ DEĞECEK

İsmail ERAVCI
Söke Kaymakamlığı ve Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında dün yapılan protokol ile okullar, camiler, diğer kamu kurumlarının temizlik bakım onarımları Denetimli Serbestlik hükümlüleri tarafından ücretsiz çalışma ile giderilecek. Söke Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya Demirbacak protokolün imza töreni sırasında verdiği bilgide Söke, Kuşadası ve Didim’de bu şekilde yaklaşık 150 ile 200 arasında hükümlünün görev alacağını söyledi.
Protokole Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu ve Söke Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk imzaladı. Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından verilen bilgide “Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün yürütmekte olduğu denetimli serbestlik faaliyetleri kapsamında yaptırılan çalışmalardan biri olan, Kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma; hükümlünün kurallara uyma becerisi ve çalışma disiplini kazanmasını, başkalarının haklarına saygı göstermesini, zamanı planlamasını, bir meslek edinerek kendi işini kurmasını veya bir iş edinmesini amaçlayan, iyileştirme ve topluma kazandırılması amacıyla yükümlüler kamu kurumlarında ücretsiz olarak çalıştırılmaktadır.
Bu kapsamda yapılan çalışmaların daha organize yürütülmesi ve maksimum kamu yararı elde edilebilmesi için; Söke Kaymakamlığı, Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Söke İlçe Müftülüğü arasında kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalıştırılma yükümlülüğüne ilişkin işbirliği protokolü 13/01/2020 tarihinde Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya Demirbacak’ın katıldığı törende imzalandı.
Protokol kapsamında Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce Söke Kaymakamlığına görevlendirilen yükümlüler tarafından; okullar, camiler, diğer kamu kurumlarının temizlik bakım onarım gibi kurumların ihtiyaçları yapılacak olan ücretsiz çalışma ile giderilecek” denildi.

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.