Son Dakika

• No Posts Found

CHP SÖKE İLÇE YÖNETİMİNDEN ÇALIŞAN GAZETECİLERE KAHVALTI

Özcan; “Gazetecilik birilerinin yayınlanmasını istemediği haberleri yazmaktır, zaten bunu yazmıyorsanız gerisi halkla ilişkilerdir”

İsmail ERAVCI
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke İlçe Örgütü dün saat 10.00’da Aydın Caddesi üzerinde bulunan Kahve Durağında gazeteciler ile kahvaltıda buluştu.
Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda göreve gelen Ali Kemal Özcan başkanlığındaki CHP yönetim kurulunun tamamına yakını katılırken kahvaltı hoş sohbet şeklinde geçti. Söke CHP İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan kahvaltıda yaptığı konuşmada “Bu güzel etkinliğe katıldığınız ve renk verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Şunu biliyoruz. Söke’nin yerel siyasetinde siyasi partilerin ve içinde yer alanların ne kadar önemliyse siz her zaman beşinci kuvvet yani basın o nebze daha güçlü ve önemlidir. Gazetecilik birilerinin yayınlanmasını istemediği haberleri yazmaktır. Zaten bunu yazmıyorsanız halkla ilişkiler yapıyorsunuzdur. Benim sevindiğim şu basın camiasında yer alan bütün arkadaşlarımın hepsinde şu gayret var. Hepsi gerçeği yazmakla ve gerçeği halka duyurmakla kendilerine ödevli tutmuşlar ve böyle bir misyonu üstlenmişler. Çok kıymetli bir misyon. Bu misyonu yerine getirdikleri için hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü de bu vesile ile kutlamak isterim. Yine söylüyorum Söke’deki çalışan tüm basın mensubu arkadaşlarım hepsi ayrı ayrı çok kıymetli, ayrı ayrı bize katkı ve değer veriyor. Ayrı ayrı hepsi gerçeklerin üzerinde duruyorlar yani gazeteciliğin öz görevini yerine getiriyorlar. O bakımdan yaptıkları çalışmalar çok kıymetli.
Ben şunu söylüyorum gazeteci arkadaşlarıma. Gerçeği söyleyin ve mutlaka eleştirin. Sizler eleştireceksiniz, bizler o eleştirilere göre doğru şeyler yapmaya ve o yöne doğru kanalize olacağız. Yanlışta gidiyorsak, yanlıştan çıkıp, gerçeğin yanına dönüşeceğiz. O bakımdan mutlaka o güzel görevinizi, sağlıklı görevinizi yapmanıza ben kendi adıma çok çok istiyorum. Bu vesile ile dünya çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun. Aramızda olduğunuz için varolun” dedi.
Kahvaltıya katılan basın mensupları kendilerini kahvaltıda buluşturan Ali Kemal Özcan başkanlığındaki CHP Yönetimine teşekkür ettiler.

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.