Son Dakika

• No Posts Found

HEMŞİRE ADAYLARI MACARİSTAN’A STAJA GİDİYOR

İsmail ERAVCI
Sağlık Meslek Lisesi olarak bilinen Söke Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri e-twining projeleri ve Erasmus Projesi olarak hazırladıkları “Terminal Dönemdeki Hastalarda Palyatif Bakım Hizmetleri” adlı proje hakkında bilgi vermek üzere Söke Kaymakamlığına ziyaret ettikleri belirtildi.
Erasmus 2019 KA102 nolu Erasmus Mesleki Eğitim Öğrenci Hareketliliği Projesi Kapsamında Terminal Dönemdeki Hastalarda Palyatif Bakım Hizmetleri konusunda olduğu belirtildi. Söke Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Turgut Şimşek başkanlığında danışman öğretmenler Nuriye Tekçeli, Ufuk Taşkıran, İlkay Örnek ve Ahmet Sargın refakatinde 21 öğrencinin görev aldığı proje kapsamında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de, 26 Ocak 4 Nisan 2020 tarihleri arasında 14 er günlük 4 hareketlilik gerçekleşeceği bilgisi verildi. Projenin amacının, palyatif bakım hizmetlerinde Avrupa’daki uygulamaları görüp uygulamalara dahil olarak döndükten sonra ülkemizdeki çalışma alanlarında bu tecrübeleri yaygınlaştırmak olarak özetlendi.
Avrupa’da staj yapacak öğrencilerin bu staj ile edinmiş oldukları bilgi ve becerilerini ülkemizde uygulayarak, farkındalık yaratmayı amaçladıkları belirtildi. Okul Müdürü Turgut Şimşek sağlıkta yeni gelişmeleri takip edebilmek amacıyla bu tür projelerin önemli olduğunu söylerken, kaliteli sağlık elamanları yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi

İlgili haberler

Yorumlar kapalıdır

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.