SÖKE BELEDİYESİ BÜTÇEM YOK DEDİ, İMDADA AK PARTİ YETİŞTİ

Aydın Amatör ligi Söke gurubu U-16 kategorisinde şampiyon olan Söke İdman yurdu takımı daha sonra Aydın şampiyonu olarak Manisa Soma’da yapılacak Türkiye Şampiyonası bölge finallerine katılma hakkı elde etti.

Bugün Soma’da maçlar başlayacaktı. Dün Söke İdmanyurdu yöneticileri Söke Belediyesi’nden Soma’daki finallere katılmak için araç talebinde bulundular. Ayrıca kalacakları otelde konaklama ücreti için bir miktar para talebinde bulundular.

Söke Belediye yöneticileri ise bütçeleri olmadığını, ne araç ne de para yardımında bulunabileceklerini başlarının çaresine bakmalarını istedikleri belirtildi. Kulüp başkanı Abbas Yöndem bölge finallerinde Söke’ye ve Aydın’ı temsil edeceklerini söylemelerine rağmen Söke Belediyesi’nden 150 TL. yakıt parası yardımı yapabilecekleri, bunu da dönüşte fatura karşılığında verebileceklerini söylediklerini belirtti.

Soma için umutların tükendiği sırada devreye AK Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer girdi. AK Parti Milletvekili Adayı Abdurrahman Öz’ü aradı. Abdurrahman Öz devreye girdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın futbolcuları Soma’ya götürecek aracı  verdi. Otelde konaklama ihtiyaçlarını da Abdurrahman Öz’ün üstlendiği belirtildi.

Sporcular Abdurrahman Öz’ü AK Parti Söke İlçe binasında beklediler. AK Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer “Sorunu çözdük. Abdurrahman bey devreye girdi. Bu çocuklar Söke’nin adını duyuracak. Söke takımı Soma’ya maddi imkansızlıklar nedeniyle gidememesinin ayıbı önce Söke Belediyesi’nin sonra tüm Söke’nindir. Sorunu çözüp sporcularımızı Soma’ya gönderdiğimiz için mutluyuz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.