Son Dakika

• No Posts Found

AYDIN’IN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSİNİN DESTEĞİ TKDK’DAN

TKDK Aydı
n İl Koordinatörü Erhan Çiftçi, Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması alanında yatırım yapmayı düşünen vatandaşlara 30 bin Euro’dan 3 Milyon Euro‘ya kadar yapılacak yatırımların en az % 50’sini hibe desteği olarak sağlayacaklarını ve bu alanda Aydın’a modern tesisler kazandıracaklarını açıkladı.

Aydın’ın Efeler ilçesine bağlı umurlu’da yatırımı devam eden Aydın’ın en büyük ve en modern et entegre tesisi hakkında açıklamada bulunan Çiftçi ” TKDK tarafından sağlanan destekle Aydın’ın Efeler ilçesine, toplam yatırım tutarı yaklaşık 4,5 Milyon TL’lik Et Entegre Tesisi kazandırdık. Yatırımın %50’sini hibe desteği olarak karşılayacağız. Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması alanında ilk projemiz olan Et Entegre Tesisimizi Efeler ilçesinde hayata geçirmiş olacağız. Verdiğimiz destekle kurulacak olan bu tesis sayesinde yaklaşık 50 kişiye iş istihdamı sağlanacak hem de Aydın modern bir et işleme tesisi kazanmış olacak. Bu tesis sayesinde modern ve hijyenik koşullarda kesim yapılacak ve et ürünleri işlenecek. İlimizde ve ilçelerimizde üretilen etlerin, TKDK destekleriyle kurulacak bu gibi tesislerde işlenmesi ve ürünlerimizin Aydın ismi altında markalaşması onur verici bir duygudur. TKDK olarak, bu tesislerin yarınlara örnek olmasını ve yeni yapılacak yatırımların artmasını ümit ediyoruz.

Aydın tarım ve hayvancılık potansiyelin yüksek olduğu bir ildir. Hayvancılık sektörü vatandaşlarımız için çok önemli bir geçim kaynağıdır. Bu sektöre bağlı olarak, ilimiz kesimhane ve et işleme tesislerine ihtiyaç duymaktadır. Aydın ilinin her ilçesinde en az bir tane et işleme ve kesimhane tesisinin olmasını arzuluyoruz. TKDK olarak son başvuru tarihi 5 Haziran 2015 olan 14. Çağrı döneminde, Et ve Et Ürünlerin İşlenmesi ve Pazarlanması alt tedbiri kapsamında faaliyet gösteren işletmelere, modernizasyon kapsamında hibe desteği veriyoruz. Bu sektörde 30 Bin Avro ile 3 Milyon Avro arasında yapılacak yatırımların  %50 oranını hibe desteği olarak sağlıyoruz. Ayrıca faydalanıcılar projeleri ile ilgili harcamalarında vergilerden muaf olup  KDV, ÖTV, gelir vergisi, kurumlar vergisi ve gümrük vergisi gibi vergileri de ödemiyorlar. İlimize yatırım yapmak için proje hazırlayan vatandaşlarımıza hibe desteklerden faydalanabilmeleri için kanuni çerçevede elimizden gelen her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Yatırım yapacak tüm vatandaşları kurumumuza bekliyor, Aydın ilinin kalkınması noktasında yapılacak her yatırımı ve atılacak her adımı destekliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.iha

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.