Son Dakika

• No Posts Found

TAPU KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜNÜN 168. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün kuruluşunun 168. Yıldönümü dün yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de kutlandı. Söke Tapu Müdürü Salih Pota başkanlığındaki tapu personeli dün saat 09.30 da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk koyup saygı duruşunda bulundular

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan basın bültenini okuyan Söke Tapu Müdürü Salih Pota “İki asra yakın bir zamandan beri halkımızın mutluluğu için çalışan genel müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatlarında çalışan 19.300 civarında personeli, 22 Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, 970 tapu müdürlüğü, 81 Kadastro Müdürlüğü ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde teşkilatlanmak suretiyle, yılda 7 milyonun üzerinde işlemi ile yaklaşık 20 milyon insanımıza hizmet veriyor.

Her yıl ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 25’i Tapu ve Kadastro hizmetlerinden faydalanmaktadır. Söke içinde bu durum böyledir. Mesai mefhumu gözetmeden yoğun ve özverili çalışmaları ile zor şartlarda üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yapma gayreti ve azmi içinde olan personelimiz genel müdürlüğümüzün yürüttüğü proje hedeflerini çok başarılı şekilde yerine getirmektedir.

Kurumumuz çağımızın teknolojik yenilik gerekliliklerine uygun inovasyon çalışmaları ile geldiğimiz nokta itibariyle vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran projelere imza atmış bulunmaktadır. Bu meyanda tapu işlemleri, taşınmazın bulunduğu ilçedeki tapu müdürlükleri tarafından yapılmakta iken, TAKBİS sistemi ile birlikte vatandaşlarımız, taşınmazı nerede olursa olsun bulunduğu Tapu Müdürlüğüne müracaatla işlemlerini yaptırabilir konuma gelmiştir. Tapu işlemlerinin gerçekleşmesi için eksik bilgilendirme ile yaşanan olumsuzluklar ve  sorunlarda toplumsal duyarlılığın artırılması amaçıyla Alo 181 çağrı merkezi uygulamasına devam edilmektedir. Bu suretle vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi sağlanmakta ve şikayetleri değerlendirilerek anında sonuçlandırılmaktadır.

Kurumumuz uygulamaya koyduğu Tapu takas, E-Haciz, ve E-Terkin projelerle halkımızın layık olduğu hizmeti vermektedir.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.