Son Dakika

• No Posts Found

YEREL ÜRÜNLER SERGİSİ AÇILDI

Memleketten geliyoruz projesiyle geçen yıl başlatılan proje kapsamında dün Söke Belediye Meydanında standlar açıldı. Sergilerde iller ile özdeşleşmiş ürünleri Sökelilerin beğenisine sunuldu. En fazla ilgi çeken ise Trabzon’un kendine özgü yayla ekmeği oldu.

Söke Belediye Meydanında, Trabzon, Elazığ, Erzurum, ordu, Siirt, Adana, Kayseri, Balıkesir, Rize, Sivas, Tokat, Merzifon, İsparta, Antalya ve Gümüşhane’nin geleneksel yerel ürünleri satışa sunuldu. Geleneksel Ürünler kültürler etkinliği bir memleket masalı adıyla sergilenen ürünler vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

En fazla ilgi gören standların başında ise yaklaşık 8 kg. ağırlığında olan ve kg.’ı 7,5 TL. satılan Trabzon Yayla ekmeği oldu. Vatandaşlar dev ekmekleri ilk gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemedikleri görüldü. Stand görevlisi Trabzon yayla ekmeğinin bayatlamadan uzun süre kalabildiğini belirterek, yayla ekmeğinin tam buğday ekmeği olduğunu söyledi. 8 kg.lık dev ekmeği tane olarak alanların yanında bir kg., yarım kg. olarak dilimleyip ekmeği sattıklarını söylediler. Yaklaşık 10 gün Söke Belediye Meydanında açık kalacak memleketten geliyoruz standlarında Isparta’nın meşhur güllerinden yapılmış kremler, Kayserinin meşhur sucukları gibi pek çok yerel ürün Sökeli vatandaşların beğenisine sunulacak.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.