Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DEN BAKAN YILDIZ GEÇTİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dün Söke’yi ziyaret etti. Bakan Taner Yıldız, Söke’ye gecikmeli gelmesi nedeniyle İlçe Teşkilatına yapacağı ziyareti iptal etti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a Söke’ye gelişinde Aydın Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem ve Ali Gültekin Kılınç,  AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen ile Enerji Bakanlığı bürokratları eşlik etti.

Saat 12.00 sıralarında Söke’ye gelen Bakan Yıldız’a Kaymakam Mehmet Demirezer, AK Parti Milletvekili adayı Metin Yavuz,  İlçe Başkanı Fatih Gürer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile partililer karşıladı. Bakan Taner Yıldız’ın programının sarkması nedeniyle AK Parti İlçe Binasına uğramayacağını söyleyen Fatih Gürer, Bakan Yıldız’ın esnaf ziyaretlerinde bulunacağını söyledi.

Bakan Taner Yıldız, İstasyon caddesinde esnaf dükkanlarını tek tek ziyaret ederek esnaflara hayırlı işler diledi. Bakan Yıldız bu arada ikramları da geri çevirmedi. Esnaflar ve cadde üzerindeki vatandaşlar Taner Yıldız ile bol bol fotoğraf çektirdiler. Bir ara İstasyon Caddesinde trafik akışının durduğunu fark eden Bakan Yıldız, caddeyi trafiğe açmalarını istedi. Taner Yıldız, köprübaşından Ticaret Odasına kadar olan mesafeye yaklaşık 1 saat 20 dakika gibi bir sürede ulaştı.

BURASI BİZİM YERİMİZ

Bakan Taner Yıldız, İstasyon Caddesindeki işyerlerinei uğrarken, Yavuzlar Kuyumculuğu da ziyaret etti. “Burası bizim yerimiz” diyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, tezgah arkasına geçerek çalışanlarla poz verdi.

 

TİCARET ODASINA

ZİYARET

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ı Ticaret Odasında karşılamak üzere Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Söke İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer, Aydın İl Jandarma Komutanı Albay Emre Furat, Söke Ticaret Odası meclis üyeleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarla sivil toplum örgütlerinin başkanları hazır bulundu. Bakan Yıldız’ın Söke Ticaret Odası ziyaretinde AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, milletvekili adayları ve ilçe yöneticileri de yer aldı.

Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Anya,Söke Ovasında elektrik enerjisine ihtiyaçları olduğunu belirterek “Sanayi elektriğinde ulusal tarifeden bölgesel tarifeye geçme talebimiz var. Taleplerimizi bir araya getirip bir dosya halinde Sayın Bakanımıza sunuyoruz. Taleplerimizin değerlendirilmesi ve sorunlarımızın çözüme kavuşmasını rica ediyoruz” dedi. Daha sonra Anya, taleplerinin yer aldığı dosyayı Bakan Yıldız’a takdim etti.

Vali Erol Ayyıldız konuşmasında Bakan Taner Yıldız’ Aydın’da ağırlamaktan son derece memnun olduklarını belirterek “Enerji, dünyayı ayakta tutan bir konu. Enerji Bakanlığı yaptığı ve ilimizi yoğun programı arasında zaman ayırdığı için şahsım ve ilimiz adına teşekkür ediyorum. Göstermiş olduğu performans ve kendisinin iştigal ettiği alan itibariyle, insanın vücudunda kan neyse Türkiye için enerji de o. Dolayısıyla göze pek görünmese de enerjiyi yokluğunda anlıyoruz. Aydın iline 300 milyon TL jeotermal geliri hem de diğer alanlarda yapmış olduğu katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yaptığı gezinin sadece 7 Haziran seçimiyle alakalı olmadığını, enerji ve iletim hatlarında uzman ekibiyle birlikte gezdiğini belirten Bakan Taner Yıldız, “Türkiye’de hiçbir soruna bugüne kadar kayıtsız kalmadık. Söke’de bana iletilen sorunlara da kayıtsız kalmayız. Bizler var olanı paylaşıyoruz. O yüzden ciddi bulmadığımız vaatlerin yalnızca ülkemizde insanımızın zekasına saygı duymamakla kalmayıp, aynı zamanda siyasetin saygınlığının azaltılması anlamında da çok ciddi bir yanlış olarak görüyorum. Bizler dürüst, samimi ve açık olmamız lazım. Ne varsa onu konuşuyor olmamız lazım. İstikrar iktidar partisinin işi ama siyasi istikrarın korunması tüm partilerin, sivil toplum örgütlerinin, sanayicilerin, tüccarların, akademisyenlerin, sanat dünyası gibi birçok kesimin işidir. Gelişmiş ülkelerde seçim kampanyalarında onun yaptığını ben yıkacağım diye yola çıkmazlar. O beş yapmış, ben 10 yapacağım diye giderler. O yüzden Türkiye’deki siyaset tarzının değiştirilmesi, hem de dürüstlüğün daha açık şekilde tesis edilmesi anlamında her birimizin gayret göstermesi gerekiyor. Bizler sanayicilerimiz ve ticaret odalarımıza müteşekkiriz. Türkiye siyaset hayatına duymuş oldukları güvenden, yapmış oldukları yatırımlardan dolayı. İnşallah kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakacağız. Bunun için gayret ediyor ve çabalıyoruz” diye konuştu.

Bakan Yıldız’a, Söke Ticaret Odası tarafından Söke’nin yöresel ürünlerinden oluşan hediyelerin yanında, Yüksel Seramik tarafından hazırlanan bir pano da hediye edildi. Bakan Yıldız daha sonra Cuma namazını kılmak üzere Söke merkez Kocacami’ye geçti. Yıldız, namazın ardından Söke’den ayrıldı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.