Son Dakika

• No Posts Found

KANALİZASYON PATLAĞI İSHAL ETTİ

Söke Yenicami Mahallesi MalKoç Sokak üzerinde kanalizasyon patlağı nedeniyle çevre sakinleri zor durumda. Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte kanalizasyondan sızan su çevreye ağır bir koku yayıyor. Sokak üzerinde oturanlar burun direğini sızlatan koku nedeniyle pencerelerini ve kapılarını açamaz duruma geldi.

Kanalizasyondaki sorunun Büyükşehir Belediyesi tarafından bir türlü giderilememesi nedeniyle sokak sakinleri şikayetlerini gazeteniz YeniSöke’ye ileterek, Büyükşehir Belediyesinin kanalizasyon sorununu çözmesini istediler. Sokak sakinleri Önder Civelek, Rasih Gezerler, Yaşar Sel, Savaş Erol, Müge Ölmez, Hanife Sel, kanalizasyondan sızan pis suların sağlıklarını tehlikeye attığını söylediler. Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, Büyükşehir Belediyesi Kanalizasyon yetkililerinin acil olarak kanalizasyon sorununu gidermelerini istedi.

Hanefi Tel, kanalizasyondan sızan pis sular ve koku nedeniyle sağlıklarının tehlikeye girdiğini belirterek “Oğlum Hüseyin Sel şu anda Söke Devlet Hastanesinde ishal nedeniyle yatıyor. Daha önce’de iki torunum Aleyna Sel ve Hanife Sel ishal nedeniyle tedavi gördüler. Oğlum Hüseyin Sel şu anda hastanede yatıyor ve ishal nedeniyle tedavi görüyor. Bunun yanında yine komşularımızdan Kadir Uzun ile çocukları Betül ve Büşra ishal nedeniyle tedavi gördüler ve tedavileri devam ediyor. Sağlığımız tehlikede. Daha önce burada hiç kimse ishal olmuyordu. Ne zaman kanalizasyon sorunu başladı, ishal rahatsızlıkları da görülmeye başladı. Burada 3 apartmanda oturan 6 kişi ishal oluyorsa bize göre bunun en büyük sebebi kanalizasyon patlağı nedeniyle çevreye yayılan sulardır.”dedi.

Malkoç Sokak sakinlerinden Rasih Gezerler sorunun Ocak ayında başladığını belirterek “O zaman Aydın Büyükşehir Belediyesi kanalizasyon İşlerine bu durumu bildirdik. Geldiler yaptılar. Ama görüldü ki sorun giderilmedi. Çünkü sokakta kanalizasyon suları birikmeye başladı. Çevreye o kadar ağır bir koku salıyordu önce durumu Söke Belediyesine bildirdim. Onlar bizim görevimiz değil, Büyükşehir Belediyesini arayacaksın dediler. Büyükşehir Kanalizasyon işlerine aradım. 3 gün önce gelip baktılar. Bana dediler ki sokağa kazdıracaksın, biz gelip bakacağız. Sokağı ben nasıl kazdırayım. Benim tapulu malım olsa yaptırayım. Ancak sokak benim tapulu malım değil. Birisi gelse bu asfaltı niye kazdın, hangi yetkiyle bunu yaptın dese ben ne diyeceğim. Sağlığımız tehlikeye girdi. Nefes alamıyoruz.”dedi.

Sokak sakinlerinden Müge Ölmez ve Savaş Erol, kanalizasyondan çıkan ağır koku ve pis sular nedeniyle kapı ve pencerelerini açamadıklarını belirterek “Çocuklarımızı sokağa salmıyoruz. Çünkü sokak üzerinde birikmiş olan sular kanalizasyondan sızan sular.  Burası sivrisinek üreme merkezi gibi. Havalar ısınmaya başladı ancak bizim için kabus başladı. İshal vakalarının artmasından korkuyoruz.”dedi.

Söke Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük Aydın Büyükşehir Belediyesi Kanalizasyon yetkililerini göreve çağırarak “Şu anda 3 apartmanda 6 kişi ishal nedeniyle tedavi gördü. Bir vatandaşımız hastanede yatıyor. Burası sokak. Sokaktaki kanalizasyon patlağını açmak vatandaşın görevi değil. Çevreye mikrop saçıyor. Ağır bir koku var. Eğer kanalizasyon sorunu giderilmezse sağlık sorunlarının artacağını düşünüyoruz. Vatandaş katı atık ücretini, atık su ücretini ödüyor. Burası apartmana ait bir yer değil. Herkesin kullandığı bir sokak. Vatandaş izin almadan sokağı kazamaz. Kanalizasyon yetkilileri zaman geçirmeden sorunu çözsünler.”dedi.             —

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.