Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE KALICI KETEM MERKEZİ HİZMETE GİRDİ

Söke’de Ticaret Odası Binası zemin katında açılan Kanser Erken Tarama Teşhis Eğitim Merkezi (KETEM)  dün sabahtan itibaren hizmete girdi. Bilindiği gibi 27 Mayıs 2014 tarihinde Aydın’ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı tesisler arasında Söke Kalıcı KETEM Merkezinin açılışı da yer almıştı.

Söke Kalıcı Kanser Erken Teşhis Tedavi Eğitim Merkezinde sorumlu doktor olarak Günay Güvenç atanırken, merkezde aynı zamanda 5 ebe, 1 sekreter ve bir temizlikçinin görev yapacağı belirtildi. Söke KETEM’de sorumlu doktor ve diğer personel dün görevlerine başlarken, bu hafta içinde hasta kabullerinin başlayacağı bildirildi.

Söke KETEM’de mobil KETEM aracında olduğu gibi 30 – 65 yaş arası bayanlara yönelik rahim ağzı kanseri ve 40-69 yaş arası meme kanserine yönelik taramalarda bulunacaklar. İlgililer hedef kitleye hizmet vereceklerini belirterek çalışmaların haftanın 5 günü devam edeceğini söylediler. Bunun yanında sadece kadınlara yönelik kanser taraması yapılmayacağını belirten ilgililer 50 yaş üzerindeki erkekler içinde kolon kanseri taramasının yapılacağı bilgisini verdiler. Kanserden değil, geç kalınmaktan korkulması gerektiğini söyleyen ilgililer 30-65 yaş arasındaki bayanlara HPV Rahim Ağzı Kanseri, 40-69 yaş arasındaki bayanlara meme kanserine yönelik tarama yaptırmaya bunun yanında 50 yaş üzerindeki erkeklere de kolon kanseri yaptırmaya davet ettiler

Söke Ticaret Odası Binası zemin katında gösterilecek olan faaliyetler arasında kansere karşı insanlara bilinçlendirmek bir eğitim salonunun da hizmete girdiği ve bu eğitim salonunda vatandaşlara değişik kansere karşı eğitim verilmesinin yanı sıra obeziteye yönelik eğitimlerin verilmesinin planlandığı belirtildi.

Söke Kalıcı KETEM merkezinde önümüzdeki günlerde obezite ile mücadele kliniği ve sigara bıraktırma kliniklerinin de hizmete gireceği belirtildi. KETEM’in şehir merkezinde olması nedeniyle vatandaşların daha kolay ulaşabilecekleri belirtildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.