Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ANNELERE ÇAĞRI YAPTI

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Söke’deki 23 bin öğrencinin annesine mektup göndererek ‘En Güzel Öğretmen Anne’ projesi kapsamında düzenlenen eğitim faaliyetlerine katılmaya davet etti. Eğitim programında; Aile içi Etkili iletişim, Nitelikli vakit geçirme, Problem Çözme, (istenmeyen davranışlarla baş etme, İstendik davranış kazandırma) Çocuk Yetiştirme ve Gelişim Dönem Özellikleri, Ders Çalışma ve Zaman Yönetimi ve Çocukları bekleyen riskler (Zararlı alışkanlıkları ve bağımlılık yapıcı madde kullanımını önleme, Doğru Teknoloji Kullanımı) gibi konuların yer alacağı belirtildi.

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından annelere gönderilen mektupta şu görüşlere yer verildi “Hepimizin duaları çocuklarımızla ilgilidir. Çocuklarımıza sağlık, zihin açıklığı, yüreklerine merhamet için, tüm kötülüklerden koruması için dua ederiz. Evlatlarımızın önce kendine sonra ailesine vatanına, milletine, çevresine hayırlı insanlar olmasını isteriz. Hepimizin dilekleri çocuklarımızla birleşir.

Çocuklarımızı bugünün küçükleri yarının büyükleri olacak biriciklerimizi seven, şefkatli, sorumluluk sahibi, saygılı, sağlığını koruyabilen, özgüvenli, sorunlarla başa çıkabilen bireyler olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. Hepimizin onları büyütürken defalarca çevremize danıştığımız, neyi yanlış yaptığımız, ne yapacağımız konusunda tıkandığımız, denediğimiz, yanıldığımız, ne söyleyeceğimizi bilemediğimiz, çaresiz hissettiğimiz, pişman olduğumuz zamanlar olmuştur.

“En Güzel Öğretmen Anne” sloganı ile yola çıktık. Biz, siz annelerimize uzman ekibimizle sihirli bir dokunuş sunmak için hazırız. Sizlere ihtiyaç duyduğunuzu düşündüğümüz konularda bir eğitim programı hazırladık. Hedefimiz annelerimize gerekli desteği vererek, ruhsal, bedensel, ahlaki, sosyal ve duygusal olarak sağlıklı bir nesil yetiştirmelerine yardımcı olmaktır.

Sizleri çocuğunuzun okulunda 16 saat sürecek, sertifikalı ve Rehberlik Öğretmenleri ( Psikolojik Danışmanlar) tarafından verilecek olan eğitim programına davet ediyoruz.

Çocuklarına kıymet veren tüm güzel anneler! Yanınızdayız. Çocuklarınız için okulunuzda başlayacak olan eğitim programında bizlerle olmanızı bekliyoruz”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.