Son Dakika

• No Posts Found

Aydın Milli Eğitim “Beyaz Bayrak” da Başı Çekiyor

Ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Beyaz Bayrak Projesinde Aydın İli emsal illere göre bir adım önde yarışı götürüyor.

İlimiz genelinde Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımız için 5 Haziran Cuma günü saat 10:00’’da İl Kültür Müdürlüğü Hidayet Sayın Salonunda tören düzenlendi.

Törene Valimiz  Sayın Erol Ayyıldız, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yöneticileri, tüm İlçe Milli Eğitim Müdürleri, sertifika almaya hak kazanan okulların müdürleri ile Okul Aile Birliği Başkanları ve okullarımızda çalışan yardımcı personeller katıldı.

Dr.Hidayet Sayın Kültür Merkezi’nde düzenlenen beyaz bayrak töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Şube Müdürü Sayın Murat Demirci, okullar için temizliğin sembolü olan beyaz bayrak almaya hak kazanan okulların, 56 kriterde değerlendirildiğini söyledi. Demirci, “Başvuru yapan kurumlar yerinde denetlenmiş, denetimler sonucunda 144 Devlet  okulu, Mesleki Eğitim Merkezi ve Halk Eğitimi Merkezi  Müdürlükleri beyaz bayrak almaya hak kazanmıştır. Bu sertifikalar 2 yıl geçerli olup, 6 ayda bir periyodik olarak denetlenmesi yapılacaktır. Okul yönetimi, öğretmenler, çalışanlar, öğrenciler ve okul aile birliği işbirliğiyle ekip ruhu ve özveriyle çalışan ve başarı göstererek beyaz bayrak almaya hak kazanan okulları tebrik ediyoruz.” dedi.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre ise, Aydın’da eğitimin geldiği noktaya dikkat çekerek; son yıllarda hükümet politikaları ile eğitimde en büyük pay’ın eğitim camiamıza verildiğini belirtip Valimiz Sayın Erol Ayyıldız’ ın da yönlendirmeleri sayesinde başarılı birçok projenin hayata geçirildiğini söyledi. Başta hükümet yetkililerine daha sonra da Sayın Valime çok teşekkür ediyorum diyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre, göreve geldiği dönemde yapımı biten ve Aydın’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın coşkulu açılış programında bulunan 40 okulumuz, 1342 derslikle Aydınlı öğrencilerimizin hizmetine sunularak Aydın’da derslik başına öğrenci sayımız 22 olmuştur.  % 3.4 olan İkili eğitimde  oranı, yeni yapılacak yatırımlarla ilimizdeki tüm okullarımız normal eğitime geçmiş olacaktır.

Önemli gördüğümüz projelerden biri olan Beyaz Bayrak Projesini çok önemsediklerini ve ilimizde daha önce bu sayı 21 iken, yeni görevlendirilen okul müdürlerinin yakaladığı sinerjinin başarıya akseden büyük ve önemli örneklerinden biri olarak bugün 144 okulumuzda daha temizliğin, hijyenin ve sağlığın simgesi olan Beyaz Bayrak Sertifikası alan okullarımızın diğer okullarımıza örnek olmasını diliyor, görevlendirildikleri günden itibaren oluşturdukları sinerji ile okullarımızda fark oluşturan ve çevre duyarlılığı ile yetişen okul müdürlerimizi, bu başarının ortağı olan okul aile birliği başkanlarını ve görünmez kahramanlarımız olan yardımcı personelimizi tebrik ediyorum dedi.

Aydın Lisesi Halk Oyunları topluluğu tarafından oynanan halk oyunları gösterisinden sonra, başvuruda bulunan 237 okul arasından temizliğini sembolize eden ve bayrağı almaya hak kazanan okullara Valimiz Sayın Erol Ayyıldız tarafından sertifikaları verildi.

Sertifika dağıtımında konuşan Valimiz Sayın Erol Ayyıldız, “İstenirse çok şey başarılabilir. Devletin kurumlarındaki okullarımızın okul aile birliği, kurum müdürleri, velileri, öğrencileri, hepsi beraber eğitime katkı sağlarlarsa biz Aydın olarak inanıyorum ki en başta oluruz, hem Aydın’ı hem de Türkiye’yi aydınlatırız diye düşünüyorum. Emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.” dedi.

Bozdoğan’dan 1, Buharkent’ten 4, Çine’den 5, Didim’den 8, Efeler’den 37, Germencik’ten 3, İncirliova’dan 6, Karacasu’dan 10, Karpuzlu’dan 1, Koçarlı’dan 11, Köşk’ten 7, Kuşadası’ndan 9, Kuyucak’tan 6, Nazilli’den 15, Söke’den 12, Sultanhisar’dan 5 ve Yenipazar’dan 4 okul adına Milli Eğitim ilçe müdürleri, bayraklarını ve belgelerini teslim aldı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.