Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE 23 BİN ÖĞRENCİ YAZ TATİLİNE MERHABA DEDİ


Kaymakam Demirezer: Tatilde okumayı ihmal etmeyin, okuyun.

Ünat Aydın: Karnelerde sadece not bölümlerine bakmayın, öğretmen görüşlerini iyi analiz etmeniz gerekli

Yaklaşık 3 ay sürecek yaz tatili dün başladı. Söke’deki 23 bin ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumunda okuyan öğrenciler dün karnelerini alarak tatile merhaba dedi. Söke’de protokolün katıldığı karne töreni Bağarası Hürriyet ilk/ortaokulunda düzenlendi. Törene Kaymakam Mehmet Demirezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın ve Bağarası Jandarma Karakol Komutanı ve Bağarası Mahalle Muhtarı Ahmet Özdemir katıldılar.

Saat 11.00 de Bağarası Hürriyet Ortaokulu salonunda başlayan karne töreninde önce okulun vizyonu ile ilgili bir kısa video gösterimi yapıldı. Daha sonra Okul Müdürü Mustafa Polat bir konuşma yaptı. Müdür Mustafa Polat konuşmasında “Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Koca bir yılı acı-tatlı hatıralarla geride bıraktık. Birazdan hepiniz bir yıl boyunca gösterdiğiniz çabaların karşılığı olan karnelerinizi alacaksınız. Başarı sadece karnelerdeki notlarla sınırlı değildir. Önemli olan öğretimin yanında alınan eğitimdir. Yani iyiyi, doğruyu, güzeli öğrenip hayatta bunları uygulayabilmektir.

Bu okulda amacımız her zaman öğretimin yanında en iyi şekilde hayata hazırlamak olmuştur. Bu açıdan baktığımızda hepinizin gelecek yaşantınızda başarılı olabileceğinize inanıyorum.”dedi.

İlçemizde hizmet veren resmi ve özel okul, ilkokul, ortaokul, lise toplam 96 kurumda eğitim gören yaklaşık 23 bin öğrencinin karnelerini alarak 3 aylık tatile girdiğini söyleyen Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın “Zaman tekrarı olmayan, geri verilmesi mümkün olmayan bir olgudur. Bu yüzden iyi değerlendirilmesi gerekir. Yaz tatili bu anlamda iyi değerlendirilmelidir. İyi bir zaman değerlendirmesi için plan olmazsa olmazımızdır. Tatil planını iyi yapınız. Zira tatil boş oturulacak zaman dilimi değildir. Planlarınızı yaparken birinci sıraya mutlaka okuma etkinliğini yazınız. Okuma insanın kendini bilmesi demektir. “dedi.

Velilere de seslenen Ünat Aydın “Emanetiniz olan çocuklarınızı bihakkın yetiştirmeye çalıştık. Eğitimin en önemli paydaşı olan sizlerin desteği sayesinde maddi ve manevi problemlerimize çözümler bulduk. Göz bebeğiniz çocuklarınızla kesintisiz zaman geçireceksiniz. Onlarla geçireceğiniz zamanın verimli olmasını özen gösterin. Tatilde onların öğretmeni olun. Sizden hayatı öğrenecekler, erdemi öğrenecekler, kötülüklerden uzaklaşmayı öğrenecekler.

Karne okul derslerinin durumunu göstermesi acısından önemli bir belgedir. Ancak sadece karnelerin salt not bölümüne bakmayın. Öğretmen görüşlerine iyi analiz etmeniz gerekli. Öğretmen görüşü olumsuz dahi olsa sukünetle karşılayın. Olaya çözülmesi gereken bir durum gözüyle bakın.”dedi.

Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer de törende yaptığı konuşmada “Çocukların önünde uzun bir tatil var. Bu süre içinde iyice dinleneceklerini umuyorum. Burada anne-babalar çok fazla. Çocuklarınızı çok daha fazla sevin. Şimdi sevin. Bugün değil yarın seveyim dediğinizde bir bakmışsınız zaman akıp gitmiştir. Bir bakarsınız artık çocuklarınız kucağınıza sığmaz olmuştur. Zaman çok hızlı akıp geçiyor. Keşke dememek için çocuklarınızı sevin.

Çocuklar hayat bir yarıştır. Bu yarışta güçlü olan ayakta kalır. Ayakta kalmak için kendinizi iyi yetiştirin. Yaz tatilinde okumayı ihmal etmeyin. Bol bol okuyun. Kendinizi iyi yetiştirin. Sizleri iyi tatiller diliyorum.”dedi.

Daha sonra 1. sınıf öğrencileri şiir okudu. 8 sınıf öğrencisi Saliha Aslan Okula veda adlı şiiri okurken duygusal anlar yaşandı. Hem şiiri okuyan öğrenci hem de öğretmenlerin ağladığı görüldü. Okul birincisi HBerkan Kocakafa, ikinci Gülşah Özkan ve üçüncü Saliha Aslan’a hediyelerini kaymakam Demirezer verdi. Daha sonra karne dağıtım töreni yapıldı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.