Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE KİM HANGİ SANDIKTA BİRİNCİ ÇIKTI

7 Haziran Pazar günü yapılan milletvekilliği genel seçimlerinde Söke’de CHP birinci bitirmişti. . CHP 31 bin 315 oy alarak birinci parti oldu. AK Parti 16 bin 135 oy ile ikinci sırayı alırken, MHP 13 bin 249 oyla üçüncü sırayı aldı. HDP ise 10 bin 259 oyla dördüncü sırada yer aldı.

Diğer partilerin aldıkları oylar ise şöyle sıralanmıştır; Saadet Partisi 632, Vatan Partisi 440, DSP 118, Yurt Partisi 23, Demokrat Parti 77, BTP 107, DYP 101, Hak ve Özgürlükler Partisi 124, HKP 91, Anadolu Partisi 68, Liberal Demokrat Parti 54, Merkez Partisi 36, Millet Partisi 25 ve Komünist Parti 15. Söke’de seçmenlerin yüzde 86,6 sı seçime giderek oylarını kullandı. Yüzde 13,4’ü ise sandık başına gitmedi.

Sandık bazlı oyların incelendiğinde 259 sandık bulunan Söke’de 203 tanesinde CHP’nin birinci çıktığı görülürken, 32 sandıkta HDP, 15 sandıkta AK Parti, 5 sandıkta ise MHP sandıktan birinci parti olarak çıktı. Bunun yanında iki sandıkta AK Parti ile CHP eşit oy aldı. Bir sandıkta CHP ile MHP, bir sandıkta da AK Parti ile HDP’nin eşit oy aldıkları görüldü.

MHP’NİN BİRİNCİ ÇIKTIĞI SANDIKLAR

7 Haziran seçimleri sonrasında MHP Ağaçlı Mahallesinde, Argavlı Mahallesinde, Kisir Mahallesinde, Sazlı Mahallesindeki 1 sandıkta ve Yeniköy Mahallesi’ndeki 1 sandıkta birinci parti olarak çıktı. MHP Söke’deki 259 sandıktan 5’ inde birinci parti olabildi.

AK ARTİ’NİN BİRİNCİ ÇIKTIĞI SANDIKLAR

AK Parti Akçakaya Mahallesinde, Aslanyaylası Mahallesinde, Avcılar Mahallesinde, Bağarası Hürriyet Ortaokulunda bulunan 7 sandıktan 5’inde, Bağarası Lisesinde bulunan 6 sandıktan 3’ünde, Çavdar Mahallesi’nde bulunan iki sandıktan birinde, Karaatlı Mahallesinde, Kaygıllı Mahallesi’nde, Yenicami Mahallesi Behiye Hanım Ortaokulunda bulunan 9 sandıktan birinde birinci parti olarak çıktı. AK Parti 259 sandıktan 15’inde birinci çıktı.

HDP’NİN BİRİNCİ ÇIKTIĞI SANDIKLAR

HDP’nin birinci parti çıktığı sandıkların büyük bölümünün doğu kökenli vatandaşların yaşadığı mahalleler olduğu görülüyor. 4 sandık bulunan Atburgazı Mahallesinde 2 sandıkta HDP birinci parti çıktı. 4 sandık bulunan Fevzipaşa Mahallesi Fatma Tüzzehra Sağlık Meslek Lisesindeki 3 sandıkta HDP, Kemalpaşa Mahallesi Kemalpaşa ilkokulu ve Kız Meslek lisesindeki birer sandıkta, Savuca Mahallesindeki 14 sandıktan 12’sinde, Sazlı Mahallesindeki 10 sandıktan 9’unda,Yenidoğan Özbey bölgesindeki 3 sandıkta ve cezaevindeki bir sandıkta HDP birinci parti olarak çıktı. HDP’ye Aslyanyaylası, Avcılar, Bayırdamı, Demirçay, Karakaya ve Yamaç Mahallelerinde hiç oy çıkmadı.

DİĞER SANRDIKLARDA CHP

Söke’de oyların çoğunluğunu alan CHP 203 sandıkta birinci parti olarak çıktığı görüldü. CHP sandıkların büyük bölümünde diğer partilere fark atarak birinci parti çıktı. Bunun yanında Akçakonak Mahallesindeki 1 sandıkta AK Parti ve HDP, Burunköy Mahallesindeki 1 sandıkta Ak Parti ve CHP, Çavdar Mahallesi’ndeki bir sandıkta AK Parti ve CHP, Gölbent Mahallesi’nde CHP ve MHP eşit oy aldılar.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.